Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Djokovič udolal Južného a v semifinále narazí na Wawrinku

New York - První hráč světa Novak Djokovič porazil ve čtvrtfinále ruského tenistu Michaila Južného ve čtyřech setech 6:3, 6:2, 3:6, 6:0 a v semifinále narazí na překvapení turnaje Švýcara Stanislase Wawrinku. Zápas vypadal v prvních dvou sadách pro Srba na jasnou záležitost, ve třetím setu si však nezvykle vysokým počtem nevynucených chyb zkomplikoval situaci a utkání se protáhlo až na dvě a půl hodiny.

Novak Djokovič slavil triumf na Masters v Paříži
zdroj: ČTK / AP autor: Darron Cummings

"Byl jsem ve třetím setu pasivní a pustil ho do hry. Ale pak jsem zmobilizoval síly, začal se soustředit na každý bod a dostal zápas pod kontrolu," řekl Djokovič, který nastřílel 32 vítězných míčů, ale udělal neobvykle mnoho chyb - celkem 45.

V semifinále narazí Djokovič, kterému z jeho lože v hledišti fandil i britský miliardář Richard Branson, na Wawrinku. Švýcarský tenista po osmifinálovém vítězství nad Tomášem Berdychem ve čtvrtfinále nečekaně vyřadil obhájce titulu Andyho Murrayho. "Ten zápas měl vysokou úroveň. Stan zapracoval na pohybu, zlepšil variabilitu hry a hraje vyrovnaněji, což mu dřív chybělo," řekl Djokovič, který Wawrinku porazil dvanáctkrát ze 14 vzájemných zápasů. Naposledy s ním prohrál v roce 2006..

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Španěl Rafael Nadal a Francouz Richard Gasquet.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy