Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Djokovič se rozjížděl pomalu, ale Murrayho porazil

Londýn - Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál i svůj druhý zápas na Turnaji mistrů. Brita Andyho Murrayho, který v pondělí porazil českého tenistu Tomáše Berdycha, zdolal 4:6, 6:3 a 7:5. První hráč světového žebříčku se tak výrazně přiblížil postupu do semifinále. Jistotu by mu už dnes dalo večerní vítězství Francouze Jo-Wilfrieda Tsongy nad Berdychem.

Novak Djokovič
zdroj: AP

Murray do zápasu vstoupil lépe, když hned v úvodním gamu sebral chybujícímu Djokovičovi podání. Britský tenista byl i v dalším průběhu prvního setu přesnější a při vlastních servisech nedával světové jedničce šanci.

Olympijský šampion z her v Londýně si první setbol vypracoval už za stavu 5:3 při podání srbského tenisty, ale vlastní chybou se o něj připravil. V následujícím gamu však bez problémů dopodával úvodní sadu k výhře 6:4.

"Nemyslím si, že bych hrál v prvním setu špatně. To on hrál opravdu dobře, extrémně dobře podával," komentoval Djokovič úvod zápasu.

Djoković však ve druhém setu zvýšil agresivitu a začal se prosazovat i na returnu. V šestém gamu mu volej přinesl první brejkbol v zápase, který proměnil po neúspěšném Murrayho pokusu o styl servis-síť. Srbský tenista pak získal převahu a výhrou 6:3 si vynutil rozhodující set.

Novak Djokovič na Turnaji mistrů
zdroj: ČTK/AP autor: Sang Tan

V něm se díky brejku ze třetí hry dostal do vedení 4:2 a působil suverénně, protože Murray i při svých dalších podáních odvracel brejkboly. Třetí nasazený hráč se však trpělivou hrou v osmém gamu překvapivě dostal k brejkbolům a ten druhý proměnil díky verdiktu Jestřábího oka, které odhalilo těsný aut z Djokovičovy rakety.

Dramatická koncovka však nakonec přece jen patřila Srbovi. Díky brejku se Djokovič dostal do vedení 6:5, a i když měl Murray v následující hře dva brejkboly na vyrovnání, po více než dvou a půl hodinách dopodával zápas do konce. 

"Ty poslední dvě minuty zápasu ho pravděpodobně rozhodly. "Prohrál jsem servis z 15:40 a pak jsem já měl 40:15 při jeho a brejk jsem nezískal. Takže právě tohle byl okamžik, který rozhodl zápas," uvedl Murray.

S Djokovičem se znají od jedenácti let a jen letos odehráli sedm velmi vyrovnaných zápasů, takže dnešní vývoj ani jednoho z nich nepřekvapil. "Myslím, že oba známe velmi dobře hru toho druhého. Obzvlášť letos, kdy jsme spolu hráli opravdu hodně," uvedl britský tenista, jenž v bilanci vzájemných duelů v tomto roce s Djokovičem prohrává 3:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy