Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Djokovič povolil Isnerovi jen sedm her. Zverev byl proti Čiličovi silný v tie-breacích

Připsali si první body na Turnaji mistrů v Londýně. Světová jednička Novak Djokovič s přehledem přehrál amerického debutanta na turnaji Johna Isnera 6:4 a 6:3. Německý tenista Alexander Zverev porazil Marina Čiliče. Chorvatského tenistu přehrál v úvodním duelu skupiny Gugy Kuertena dvakrát 7:6.

Světová jednička Novak Djokovič na Turnaji mistrů
zdroj: ČTK/AP autor: Tim Ireland

Jednatřicetiletý Djokovič je vzhledem ke své skvělé formě v druhé polovině sezony největším adeptem na londýnský triumf a dvousetovým vítězstvím nad Isnerem udělal velký krok k postupu do semifinále.

O dva roky starší Isner, jenž se na turnaj pro nejlepších osm hráčů sezony dostal až díky odhlášení Španěla Rafaela Nadala, si pomohl 13 esy, ale na Srba zbraň nenašel.

Ve středu se Djokovič utká se Zverevem, který si na londýnském turnaji zopakoval loňskou úvodní výhru nač Čiličem. Jednadvacetiletý hamburský rodák měl sice horší začátek utkání, prohrával 2:5, ale o devět let staršího soupeře porazil 7:6, 7:6.

Je nám líto, video expirovalo.
Djokovič si na úvod poradil s Isnerem

Třetí nasazený Zverev porazil turnajovou pětku Čiliče po boji za dvě hodiny a šest minut. První tie-break mladý Němec vyhrál těsně 7:5, druhý hladce 7:1. Připsal si tak 55. vítězství v sezoně, což je nejvíc mezi všemi hráči na ATP Tour.

Loni byla výhra nad Čiličem pro Zvereva jediná v Londýně, vysoký Chorvat má při čtvrté účasti na Turnaji mistrů výrazně negativní bilanci 1:9.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 8,5 milionu dolarů):

Dvouhra:

Skupina Gugy Kuertena:

Djokovič (1-Srb.) - Isner (8-USA) 6:4, 6:3, A. Zverev (3-Něm.) - Čilič (5-Chorv.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:1).

Čtyřhra:

Skupina Knowles, Nestor:

Marach, Pavič (1-Rak./Chorv.) - Herbert, Mahut (8-Fr.) 6:4, 7:6 (7:3), M. Bryan, Sock (5-USA) - Kubot, Melo (3-Pol./Braz.) 6:3, 7:6 (7:5).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy