Golf Time

Djokovič ovládl turnaj v Tokiu a dosáhl tak na čtvrtý letošní triumf

Tenisový turnaj v Tokiu ovládl první hráč světového žebříčku Novak Djokovič. Srbský favorit ve finále zdolal Australana Johna Millmana 6:3, 6:2 a získal 76. titul. Letos triumfoval počtvrté, předchozí tituly posbíral na Australian Open, ve Wimbledonu a na antukovém Masters v Madridu.

Novak Djokovič
zdroj: ČTK/AP/Uncredited

Finále trvalo jen hodinu a deset minut. Osmdesátý hráč žebříčku Millman třikrát prohrál podání a dostal šest es, sám se nedokázal propracovat k žádnému brejkbolu. Ani ve druhém finále na okruhu ATP tak třicetiletý Australan neuspěl, naopak Djokovič při své premiéře v Tokiu neztratil ani set.

Rodák z Bělehradu hrál v Tokiu po měsíční pauze, naposledy vzdal osmifinálový zápas na US Open kvůli problémům s ramenem. Pokud se Djokovič udrží až do konce sezony v čele žebříčku, zakončí pošesté rok jako světová jednička a vyrovná rekord Peta Samprase. Legendární Američan kraloval pořadí ATP nepřetržitě v letech 1993 až 1998.