Následuje
Volejbalový magazín

Djokovič nedovolil Murraymu obhájit titul v Madridu

Madrid – Novak Djokovič, světová tenisová jednička ze Srbska, nepovolil britskému tenistovi Andymu Murraymu obhajobu titulu v Madridu. Ve finále zvítězil Djokovič za dvě hodiny a šest minut 6:2, 3:6 a 6:3. Murray tak v novém vydání žebříčku přijde o druhé místo, na které poskočí Roger Federer ze Švýcarska.

Novak Djokovič
zdroj: ČTK/Reuters autor: Andrea Comas

Murray, jenž usiloval o třetí titul ze španělské metropole, prohrál s Djokovičem za půl hodiny úvodní set, a přestože ve druhé sadě vyrovnal, nepříznivou statistiku zvrátit nedokázal. S Djokovičem prohrál i 18. vzájemný duel, v němž ztratil úvodní set.

"Byl to velkolepý zápas, který na konci rozhodlo jenom pár míčů. Měl jsem spíš štěstí, že jsem to zvládl," řekl Djokovič. "Škoda, že se mi nepovedlo obhájit titul, ale Novak ukázal, jaké velké věci umí. Ne náhodou je jednička," prohlásil Murray.

Osmadvacetiletý Srb porazil stejně starého rivala ve 23. z dvaatřiceti vzájemných duelů a navázal na madridský titul z roku 2011. Sbírku trofejí z podniků Masters rozšířil o rekordní 29. triumf, devítinásobný šampion Roland Garros Rafael Nadal má o jeden méně. Do kariérní sbírky získal Djokovič 64. trofej, letos se radoval už popáté.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy