Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Rakousko

Djokovič, Nadal a Federer chystají fond na pomoc slabším tenistům

Pandemie přináší stále víc a víc činů, za něž by se nemusel stydět ani legendární dobromil Mirek Dušín z Rychlých šípů. Pomoc tenistům z hloubi světového žebříčku plánují největší tenisové hvězdy současnosti Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer. Ti připravují speciální fond, na jehož prostředky by se měli složit elitní tenisté spolu s pořadateli grandslamových turnajů a organizací ATP.

Roger Federer a Novak Djokovič před finále Wimbledonu 2019
zdroj: PA autor: Mike Egerton

První hráč světa Djokovič jako šéf hráčské asociace se s žádostí o pomoc obrátil na kolegy dopisem. Tenisová sezona je momentálně přerušená nejméně do 13. července.

"Jsme toho názoru, že se musíme semknout a těm hráčům pomoct. Mnozí z nich přemýšlejí o tom, že s profesionálním tenisem skončí, protože prostě finančně nepřežijí," citoval francouzský list L'Equipe z Djokovičova dopisu. "Musíme se pokusit o ně o všechny postarat. Oni jsou základ tenisu a základ profesionálního sportu," pokračoval.

Cílem slavné trojice je nashromáždit přes čtyři miliony dolarů (100 milionů korun). Z ní by měl každý hráč od 250. do 700. místa světového žebříčku dostat zhruba 10 000 dolarů.

Na celkovou sumu by se podle představ předkladatelů návrhu složili hráči z první stovky žebříčku ve dvouhře a dvacítka nejlepších deblistů. Jejich příspěvky by se měly pohybovat od 5000 do 30 000 dolarů a dát dohromady milion. Od každého ze čtyř pořadatelů grandslamových turnajů si Djokovič a spol. slibují půl milionu dolarů, milion by měla přidat organizace ATP.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy