Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
La Diagonela

Definitivní návrat. H+H budou hrát v příští sezoně čtyřhru opět spolu

Praha - Stříbrné olympijské medailistky a dvojnásobné grandslamové šampionky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká budou po roční pauze od příští sezony znovu tvořit deblový pár. České tenistky to uvedly v rozhovoru pro web tennis-arena.cz. Hlaváčková s Hradeckou byly stabilními partnerkami ve čtyřhře pět let do konce minulého roku, kdy se z popudu Hlaváčkové rozešly.

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká
zdroj: AP autor: Mike Groll

Letošní sezonu strávily se střídavými úspěchy s jinými partnerkami a dohromady se daly opět před několika týdny kvůli finále Fed Cupu proti Německu, na které byly pro případný rozhodující debl nominovány. Na své úspěšné partnerství navázal pár "H+H" hned na prvním turnaji nižší kategorie ITF ve francouzském Poitiers.

Turnaj Češky vyhrály bez ztráty setu a také se tam definitivně dohodly na obnoveném partnerství, které jim přineslo v roce 2012 stříbrnou olympijskou medaili a trofeje z Roland Garros 2011 a US Open 2013. V Poitiers si obě uvědomily, že jejich tenisová spolupráce stále funguje. "Když jsme přišly na první trénink, měla jsem pocit, jako bychom skončily včera a že se vlastně nic nezměnilo," uvedla Hlaváčková.

"Asi je jasné, že to byla moje iniciativa," uvedla osmadvacetiletá Hlaváčková k tomu, kdo z dvojice udělal první krok. "Já jsem byla ta, kdo se loni na podzim rozhodl pro změnu, takže jsem musela být i ta, kdo půjde za Luckou. Od US Open jsem o tom přemýšlela, vzápětí jsme se potkaly v Quebecu a docela v pohodě se bavily. V Kanadě jsem navíc cítila, že by té debatě mohla být Lucka nakloněná. Řekla jsem si, že mi to za to stojí a že ona je ta nejlepší volba."

Loňský rozchod, který Hradeckou zaskočil, si ve Francii vyříkaly. "Za něco jsem se omluvila, něco jsme si vysvětlily, ale ani jedna jsme se k tomu nechtěla zbytečně vracet. Letošní rok nás asi trochu naučil. Jak se říká: Dokud člověk něco neztratí, neví, co má. Řekly jsme si, že tím rozhovorem děláme za vším tlustou čáru a už se k tomu nebudeme vracet," uvedla Hlaváčková. "Máme čistý stůl. Víme, že kdyby přišlo cokoli, co budeme muset řešit, uděláme to jinak," doplnila Hradecká.

Jejich hlavním cílem pro příští sezonu bude kvalifikovat se na Turnaj mistryň pro nejlepších osm párů roku. "Masters je velký cíl, důkaz, že člověk hraje stabilně dobře celou sezonu. A kdyby náhodou vyšel nějaký grandslam, určitě se zlobit nebudeme," uvedla Hradecká. "Titul z velkého turnaje by byl parádní, grandslam fantazie," řekla Hlaváčková, jež stejně jako její partnerka nechce rezignovat na singlovou kariéru. V žebříčku dvouhry se obě tenistky pohybují ve druhé polovině druhé stovky, v deblovém pořadí je Hlaváčková patnáctá, Hradecká dvaadvacátá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy