Následuje
La Diagonela Engadin

Davyděnko jako první ruský tenista vyhrál Turnaj mistrů

Londýn - Nikolaj Davyděnko jako první ruský tenista v historii vyhrál Turnaj mistrů. Ve finále závěrečného podniku sezony v Londýně porazil Argentince Juana Martína Del Potra 6:3 a 6:4. Ve čtyřhře se z titulu radovali američtí sourozenci Bob a Mike Bryanovi. Osmadvacetiletý ruský tenista porazil Del Potra za necelou hodinu a půl. Jednadvacetiletý Argentinec měl třikrát možnost brejkbolu, ale Davyděnko, který loni ve finále prohrál se Srbem Novakem Djokovičem, všechny odvrátil a radoval se z největšího úspěchu v kariéře.

Davyděnko si v Londýně také udržel stoprocentní bilanci v letošních zápasech o titul, když i páté finále v sezoně dokázal vyhrát. Stal se tak prvním ruským tenistou v historii, který od jeho založení v roce 1970 na Turnaji mistrů triumfoval. 

Ve čtyřhře vyhráli američtí bratři Bryanovi a získali třetí titul na závěrečném turnaji sezony v kariéře. Ve finále porazili bělorusko-izraelskou dvojici Max Mirnyj, Andy Ram 7:6 a 6:3. 

Bryanovi se navíc díky triumfu vrátili na první místo světového žebříčku ve čtyřhře a rok v jeho čele zakončí už popáté. Jednatřicetiletá americká dvojčata na Turnaji mistrů triumfovala také v letech 2003 a 2004.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy