Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Daviscupový zápas s Francií zahájí Berdych proti Simonovi

Ostrava - K úvodní dvouhře zápasu prvního kola Světové skupiny Davisova poháru mezi českými a francouzskými tenisty nastoupí Tomáš Berdych a Gilles Simon. Následovat je v pátek na kurtu budou Radek Štěpánek a Jo-Wilfried Tsonga. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti utkání v Ostravě.

V neděli jako první půjde na kurt domácí jednička Štěpánek, kterého čeká první hráč soupeře Simon. Po nich by měli hrát Berdych s Tsongou.

Francouzský nehrající kapitán Guy Forget udělal na poslední chvíli změnu v nominaci. Místo původně nahlášeného Gaëla Monfilse, který teprve v úterý večer dorazil z antukového turnaje v Acapulku, zařadil do týmu deblového specialistu Michaela Llodru. Toho nahlásil do čtyřhry společně s Richardem Gasquetem.

Český nehrající kapitán Jaroslav Navrátil do deblového zápasu nominoval Lukáše Dlouhého a Jana Hernycha, ale hodinu před utkáním může složení dvojice změnit. Na taraflexu, na němž se bude v ČEZ Aréně hrát, v posledních domácích zápasech proti Švýcarsku a Belgii vždy do čtyřhry nakonec nastoupili singlisté Štěpánek a Berdych.

Program:

Pátek 6. března, 14:30: Berdych - Simon, Štěpánek - Tsonga

Sobota 7. března, 14:00: Dlouhý, Hernych - Gasquet, Llodra

Neděle 8. března, 13:00: Štěpánek - Simon, Berdych - Tsonga

Přímé přenosy přinese ČT2.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy