Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Nordic Walking Tour Praha

Daviscupový tým získal za salátovou místu Zlatého kanára

Přerov - Vítězný daviscupový tým Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Ivo Minář s kapitánem Jaroslavem Navrátilem ovládl jubilejní 20. ročník tenisové ankety Zlatý kanár. Na pomyslném trůnu českého tenisu družstvo Davis Cupu vystřídalo Petru Kvitovou. Výsledky ankety časopisu Tenis a tenisového svazu ČTS byly vyhlášeny na slavnostním večeru v Přerově.

Tenisté letos vyhráli Davis Cup poprvé po 32 letech. Ve finále před vyprodanou pražskou 02 arénou porazili obhájce titulu Španěly 3:2 na zápasy. O triumf se během roku zasloužili především Berdych a Štěpánek, autor vítězného bodu. Zlatého kanára získal daviscupový tým podruhé v historii ankety. Stejného ocenění se Navrátilovu výběru dostalo v roce 2009 po účasti ve finále.

Tenisté byli díky zisku salátové mísy ve středu vyhlášeni i nejlepším týmem v rámci ankety Sportovec roku. "Ceny jsou oceněním práce a tenhle výsledek člověk možná zažije jednou za život. S odstupem už mám plnější pocit. A zisk Davis Cupu i Fed Cupu krátce po sobě a v Praze si bude historie pamatovat," řekl Navrátil. "Člověku vždycky naskočí hlavně vzpomínky z haly a ocenění jsou společenskou formalitou, která je ovšem velmi příjemná," komentoval ocenění Berdych, který se stal znovu hráčem roku. Ženám kralovala světová osmička Kvitová.

Je nám líto, video expirovalo.
Zlatý kanár ovládl daviscupový tým

Deblistou roku je Štěpánek, vítěz Australian Open společně s Indem Leanderem Paesem. Deblistkou se stala Lucie Hradecká, která v nejtěsnějším "souboji" ankety porazila o patnáct hlasů svoji partnerku ze stříbrného páru z londýnské olympiády Andreu Hlaváčkovou. Spolu byly podruhé vyhlášeny nejlepším párem. Daviscupovým tým ovládl podle očekávání rovněž kategorii týmů, v které jednoznačně porazil tenistky, obhájkyně trofeje ve Fed Cupu. Pozici nejlepšího tenisty na vozíčku udržel Miroslav Brychta.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články