Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MONETA Czech Open 2021

Veselý s Pavláskem uspěli i v deblu a poslali daviscupový tým do baráže

Scénář, ve který doufali, proměnili v realitu. Čeští tenisté slavili už po úvodní sobotní čtyřhře postup do zářijové baráže. Jiří Veselý s Adamem Pavláskem totiž na ostravské antuce porazili izraelský pár Jišaj Oliel - Jonathan Erlich 2:1 po setech 6:2, 3:6, 6:3 a získali pro daviscupový tým rozhodující třetí bod. V závěrečném duelu prohrál Václav Šafránek s Jišajem Olielem 5:7, 3:6. 

Adam Pavlásek a Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Jsem rád, že jsme třetí bod vybojovali už ve čtyřhře," oddechl si kapitán Jaroslav Navrátil.

Baráž se uskuteční 14. až 16. září, losování proběhne ve středu. Češi by měli být na základě daviscupového žebříčku mezi nasazenými a vyhnou se třeba Austrálii nebo Švýcarsku. "Šanci uspět v baráži máme a až všichni vyspějeme, tak třeba časem můžeme hrát Davisův pohár na nejvyšší úrovni," řekl Veselý.

Čtyřhra se zpočátku nesla v suverénní režii českého páru, jenž sice prohrál první gem, nicméně poté vyhrál pět dalších v řadě. "Vypadalo to velmi hladce a jednoduše, ale pořád jsem nějak tušil, že se to může zkomplikovat," pokračoval rodák z Příbrami.

A od začátku druhého setu se utkání opravdu zkomplikovalo. Pavlásek i Veselý mnohem více chybovali a nechali rozehrát především zkušeného Erlicha. Veselý hned v úvodním gemu přišel o podání a ztrátu "brejku" už duo V+P nedohnalo. 

Ještě v úvodu třetího dějství vypadali Češi v křeči, ale za pomoci publika začali hrát aktivněji. "Měli jsme trochu štěstí, že jsme si dvakrát podrželi podání," přiznal Veselý.

Ve čtvrté hře získali po Pavláskově ráně Olielův servis a dovedli zápas k vítězství. "Čtyřhra byla těžká, protože se Izraelci oklepali. Ve druhém setu byli lepší a jsem rád, že jsme to nakonec zvládli," prohlásil Pavlásek. 

První body vybojovali Češi v pátečních dvouhrách. Veselý ztratil s Edanem Lešemem jen jeden gem a Pavlásek uspěl při své singlové daviscupové premiéře proti Dudimu Selovi. Za rozhodnutého stavu po deblu prohrál debutant v soutěži Václav Šafránek s Olielem.

Utkání evropsko-africké zóny, do které svěřenci nehrajícího kapitána Navrátila sestoupili ze Světové skupiny, se od letošní sezony hrají pouze dva dny a každý duel jen na dva vítězné sety. Zářijová baráž už proběhne opět tradičně ve třech dnech na tři vítězné sety.

Utkání 2. kola evropsko-africké zóny Davisova poháru v Ostravě (antuka):

ČR - Izrael 3:1

Veselý, Pavlásek - Oliel, Erlich 6:2, 3:6, 6:3.

Šafránek - Oliel 5:7, 3:6.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy