Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Trentino Itas

Veselý prohrál s Tsongou 1:3 na sety, Česko v Davis Cupu končí

Třinec – Čeští tenisté skončili svou pouť letošním ročníkem Davisova poháru ve čtvrtfinále. Jiří Veselý sice dokázal v souboji týmových jedniček sebrat Jo-Wilfriedu Tsongovi první set, zbývající sady ale patřily desátému hráči světového žebříčku a Tsonga získal po výsledku 6:4, 6:7, 4:6 a 5:7 pro Francii rozhodující třetí bod.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Jediný český bod vybojoval v pátek Lukáš Rosol, který odvrátil dva mečboly a nečekaně porazil Tsongu 6:4, 3:6, 4:6, 7:6, 6:4. Jeho dnešní zápas s Lucasem Pouillem byl zrušen. "Všichni kluci hráli, co mohli. Francie je velice silná a má letos možnost uspět a vyhrát Davis Cup," řekl kapitán Jaroslav Navrátil pro ČT.

Čeští tenisté, držitelé slavné salátové mísy z let 2012 a 2013, prohráli potřetí z posledních 16 zápasů a podruhé je zastavili Francouzi. S výběrem ze země galského kohouta navíc prohráli na domácí půdě poprvé po dlouhých 90 letech. To naposledy dokázali Rene Lacoste a Henri Cocheti v Praze v roce 1926.

Veselý proti Tsongovi dva sety solidně servíroval. Působil mnohem odhodlaněji než v pátek a nedělal tolik snadných chyb. Po perfektní výměně si připravil brejk na 3:2, který i proměnil. A když za stavu 4:3 odvrátil dva brejkboly, získal první set.

V desáté hře druhé sady odvrátil Veselý setbol a sada dospěla do tie-breaku. Až ve zkrácené hře situaci neustál, udělal dvě dvojchyby a o set přišel. "Tsonga se díky tomu uklidnil a rázem to bylo pro Jirku mnohem těžší," uvedl Navrátil.

Do té doby trochu nevýrazný Tsonga ožil, začal hrát agresivněji a obíhal si míče více na svůj silnější forhend. Veselý se snažil měnit rytmus, ale začal být i pasivnější. Toho Tsonga využil, tlačil se k síti, v sedmé hře získal brejk a i třetí set.

Radost francouzských tenistů
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Ve čtvrtém setu svitla domácímu hráči naděje na brejk za stavu 3:2, ale ani jeden ze tří brejkbolů nepovolil soupeř Veselému proměnit. Vzápětí ubránil svůj servis i český tenista, ale už se mu to nepovedlo za stavu 5:5, kdy ho Tsonga jednou prohodil a pak Veselý po tvrdé ráně nedostal míč z voleje přes síť. "Jeho forhend je opravdu smrtelný," litoval Veselý, že hrál přes soupeřův silnější úder. Tsonga pak zápas doservíroval.

"Zápas to by nesmírně těžký, ale bojoval jsem, co to šlo. Cítil jsem se daleko líp než v pátek. Nechal jsem tam všechno a škoda druhého setu," řekl Veselý. "Jak většinou bývám na servisu suverénní, tak celý týden tady jsem byl svázaný," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy