Následuje
Panorama

Veselý povede tenisty do boje proti Izraelcům

Jaroslav Navrátil nominoval na utkání druhé divize Davisova poháru proti Izraeli Jiřího Veselého, Adama Pavláska, Václava Šafránka, s otazníkem pak zůstávají Lukáš Rosol a deblista Roman Jebavý. Na antuce v hale v Ostravě Porubě zahájí Češi cestu za návratem do Světové skupiny.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK

Duel 2. kola evropsko-africké zóny se uskuteční příští týden v pátek 6. a v sobotu 7. dubna. Tenisté se musí obejít bez strůjců úspěchů z minulých let Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka. První jmenovaný oznámil konec v daviscupové reprezentaci a druhý ukončil tenisovou kariéru.

"Je to důležité utkání. Tým se hodně změnil, protože skončili Tomáš s Radkem, nově se tvoří a mladí budou potřebovat podporu ostravských diváků," řekl Navrátil, a pozval proto fanoušky do haly v Porubě, kam se Davisův pohár vrátí po 18 letech. Vstupenky jsou ještě k dispozici.

Jedničkou proti Izraeli bude Veselý

Navrátil vybral pětici hráčů, kterou před losem jednotlivých zápasů může zúžit na čtveřici. Otázkou je forma Rosola, který je po zranění, v tomto týdnu hrál už druhý turnaj nižší kategorie a v žebříčku klesl na 241. místo. "Budu s ním hovořit, v jaké je formě, a teprve se rozhodnu, jestli bude hrát. Ostatní čtyři jsou připraveni," doplnil kapitán.

Veselý jasnou jedničkou

Jasnou jedničkou je 64. hráč žebříčku dvouhry ATP Veselý, který by mohl hrát i čtyřhru s Jebavým. "Debl a druhého hráče určím až podle tréninků," uvedl Navrátil. Šafránek (224.) případně prožije v třiadvaceti letech v soutěži premiéru.

Světová skupina se hraje tradičním modelem, nižší zóny jen ve dvou dnech a každý zápas na dva vítězné sety. "Je to nezvyklé a nové, ale hráči a diváci to uvítají. Doufám, že v sobotu budeme spokojenějším týmem, že Izrael porazíme," sdělil Navrátil.

Izraelský kapitán Harel Levy nominoval kvarteto Dudi Sela (92. v žebříčku dvouhry ATP), Edan Lešem (250.), Jišaj Oliel (618.) a Jonathan Erlich (91. v pořadí čtyřhry). "Taky nemají výběr. Zkušený Sela, který v Davis Cupu odehrál mnoho utkání, další dva kluky neznám. Erlich je velice dobrý deblista," řekl Navrátil.

Na antuce v hale si tenisté v Davisově poháru doma naposledy zahráli před šesti lety. "Zvolili jsme antuku, protože Izraelci na antuce hrají neradi. Domlouval jsem se s Jirkou (Veselým), který se na antuce cítí nejlíp," dodal Navrátil.

Pokud český tým Izrael porazí, nastoupí 14. až 16. září do baráže o postup do Světové skupiny.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy