Následuje
MS 2020 Itálie

Třísetová porážka, bez senzace. Líp to prostě nešlo, řekl Šátral

Melbourne – Překvapení se nekonalo. Jan Šátral v druhé dvouhře zápasu 1. kola Světové skupiny Davis Cupu v Austrálii podlehl patnáctému hráči světa Nicku Kyrgiosovi jasně 2:6, 3:6 a 2:6. Byl rád za šanci, kterou dostal, ale mrzelo ho, že domácí hvězdu v úvodu každého setu posadil na koně prohraným servisem. Přímý přenos čtyřhry vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 2:00.

Jan Šátral
zdroj: ČTK/ZUMA

"Prohrál jsem 0:3 na sety, takže víceméně jednoznačný zápas. Všichni psali, že jsem hrál docela dobře, ale já z toho dobrý pocit nemám a cítím to trochu jinak," řekl Radiožurnálu Šátral.

"Jsem rád, že jsem dostal šanci. Nechal jsem tam vše, co šlo, bojoval jsem do poslední chvíle. Líp to asi prostě dnes nešlo. On hrál strašně dobře, výborně servíroval. Jakmile jsem měl trošku šanci, nějaký brejkbol, dostal jsem skoro eso. Při důležitých míčích jsem si skoro nesáhl na balon," dodal šestadvacetiletý rodák z Mělníka.

V úvodu každého ze tří setů si prohrál podání. "Udělal jsem pár jednoduchých chyb, kvůli kterým jsem se neudržel v zápase trochu déle. V každém setu jsem si vždy hned prohrál svůj servis, to nebylo to, co jsem chtěl. Chtěl jsem se s ním držet trošku do koncovky a čekat na nějaké jeho chyby. On vedl od začátku do konce," litoval Šátral.

V zápase dal třináct es. "Je to fajn, ale nijak mě to neutěší. Když jsem potřeboval servis, víceméně jsem ho většinou nedal. Je důležité dát esa, jako je dával on, na shody, na důležité míče," konstatoval Šátral.

Na kurt nastupoval za nepříznivého stavu 0:1, protože Jiří Veselý v první dvouhře podlehl australskému debutantovi Jordanu Thompsonovi rovněž 0:3 na sety. "Je to škoda, že to Jirka nezvládl. Thompson zahrál super zápas, nekazil. Na to, že to byla jeho premiéra, nezbývá než smeknout a jít dál," řekl Šátral.

Na debl se těší

V sobotu po boku Veselého zkusí vykřesat naději na obrat ve čtyřhře. Veterán Radek Štěpánek kvůli zranění zad nenastoupí. "Debla hraju rád, myslím, že mám i trošku přehled. Kolikrát se to prostě v těch týmových soutěžích tak sejde, že musí jít k sobě dva, co spolu ještě nehráli. Zkusíme s Veselkou vyhrát," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy