Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rusko

Tenisté začnou příští ročník Davis Cupu ve Švýcarsku

Londýn - K možnému souboji s Rogerem Federerem poslal los prvního kola Světové skupiny Davisova poháru pro rok 2013 české tenisty. Dnešní losování v Londýně rozhodlo o tom, že svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila budou hrát od 1. do 3. února ve Švýcarsku, které naposledy v Praze v roce 2007 porazili. Vítěz tohoto souboje narazí ve čtvrtfinále na lepšího z duelu Kazachstánu s Rakouskem.

Berdych se Štěpánkem v Davis Cupu
zdroj: ČTK/AP

Před pěti lety začala právě proti Švýcarům úspěšná série současného týmu. Do Davis Cupu se tehdy na baráž vrátil Radek Štěpánek, společně s Tomášem Berdychem porazili v Praze Federera a Stanislase Wawrinku a udrželi se mezi elitou. Od té doby Štěpánek s Berdychem hráli finále v roce 2009 a letos si boj o triumf zopakují.

Finále tenisty čeká v domácím prostředí od 16. do 18. listopadu a nejspíše v Praze se na tvrdém povrchu pokusí zdolat silné obhájce titulu ze Španělska.

Los Světové skupiny Davisova poháru 2012 - 1. kolo (1. až 3. února):

Kanada - Španělsko, Itálie - Chorvatsko, Belgie - Srbsko, USA - Brazílie, Francie - Izrael, Argentina - Německo, Kazachstán - Rakousko, Švýcarsko - ČR.

Síla Švýcarů bude záviset na účasti světové jedničky Federera. Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz o víkendu zachránil Švýcarsko mezi elitou. Letos hrál poprvé po osmi letech v Davisově poháru i první kolo, jinak vždy pomáhal týmu až v baráži, ale proti Američanům nečekaně prohrál s Johnem Isnerem a pak i ve čtyřhře.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy