Následuje
SP Německo

Tenisté začnou příští Davis Cup doma s Nizozemskem

Londýn - Čeští tenisté se v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru v příštím roce střetnou doma s Nizozemskem. Rozhodlo o tom losování v Londýně. Utkání se bude hrát 31. ledna až 2. února.

Radost českých tenistů
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila, kteří loni "salátovou mísu" vyhráli a letos budou ve finále v Srbsku bojovat o obhajobu, mají s Nizozemskem pozitivní bilanci čtyř výher a jedné porážky. Naposledy Nizozemce porazili v roce 2006.

"Z možností, které jsme měli, panuje s losem spokojenost. Chtěli jsme hrát první utkání doma, což se podařilo," řekl v Prostějově kapitán Navrátil, podle kterého je Nizozemsko přijatelný soupeř.

Pokud nastoupí Češi v plné síle s Tomášem Berdychem, Radkem Štěpánkem a Lukášem Rosolem, budou jasnými favority. Nizozemci mají tři hráči ve stovce žebříčku ATP, ale nejlepší Robin Haase je nyní až šedesátý. "Nemůžeme Nizozemsko podcenit, Haase i Igor Sijsling jsou nebezpeční. Jsme však rádi, že se budeme moci opět ukázat doma," uvedl Navrátil.

Dějiště utkání ještě není určeno. "Předpokládáme, že využijeme místo, kde máme zkušenosti. Máme několik míst, kde by zápas rádi uspořádali. Osobně favorizuji Ostravu," řekl Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která má domácí zápasy na starosti.

Jasné není ani to, na jakém povrchu se bude hrát. "Rozhodneme se až po konzultaci s hráči. Klidně můžeme hrát i na antuce," uvedl Navrátil. V případě postupu do čtvrtfinále tenisté narazí na lepšího z dvojice Japonsko - Kanada a na semifinále by mohli jet do Španělska, či Francie.

Čeští tenisté zahájí příští rok Davis Cupu proti Nizozemsku

Los Světové skupiny tenisového Davisova poháru pro rok 2014 - 1. kolo: ČR - Nizozemsko, Japonsko - Kanada, Německo - Španělsko, Francie - Austrálie, USA - Velká Británie, Argentina - Itálie, Kazachstán - Belgie, Srbsko - Švýcarsko. Další termíny: Čtvrtfinále: 4. - 6. dubna, Semifinále: 12. - 14. září, Finále: 21. - 23. listopadu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy