Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Štěpánka zradila záda: Nebýt to Davis Cup, vzdal bych

Paříž - S bolestivou grimasou opouštěl tenista Radek Štěpánek centrkurt Roland Garros. Od druhého setu čtyřhry ho začala bolet bedra, skoro se nemohl na dvorci hýbat, ale zápas nevzdal. S Tomášem Berdychem nakonec duel ztratili, což znamená, že Češi prohrají v semifinále Davisova poháru s Francií a skončila jejich vítězná série. 

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP

"Neměl jsem srdce z kurtu odejít. Kdyby to bylo na turnaji, tak zmiznu, ale tady z respektu k fanouškům, k týmu, jsem to chtěl nějak dohrát, ale bohužel se mi těžko hledají slova. Není to příjemný," řekl zklamaný Štěpánek, který si na tiskové konferenci ani nemohl kvůli bolesti sednout a odpovídal zlomený v předklonu.

Poprvé pětatřicetiletý matador pocítil bolest ve druhém setu čtyřhry, kterou museli Češi vyhrát, aby měli šanci na obrat. "Dole na pravé straně zad jsem při servisu ucítil bolest. Nevěnoval jsme tomu pozornost, ale čím déle jsem byl na kurtu, tím to bylo horší," řekl Štěpánek, autor vítězných bodů loni i předloni ve finále.

Odchod do šaten nebyl taktickou variantou

Na konci druhé sady odešel na ošetření do šatny a fanoušci pískali, protože to považovali za taktickou variantu. "To už jsem věděl, že je to špatně. Lidi na mě bučeli, ale nevěděli, čím si procházím. Musel jsem zažádat o pomoc, ale bohužel časem to bylo horší a horší, až jsem se skoro nemohl pohnout," řekl.

Štěpánek s Berdychem přesto dokázali i ve třetím setu málem uspět, ale nakonec s Jo-Wilfriedem Tsongou a Richardem Gasquetem zápas prohráli ve čtyřech setech 7:6, 4:6, 6:7, 1:6. "Kdybychom vyhráli koncovku třetího setu, tak si nejsem jistej, jestli by to změnilo výsledek. Doopravdy jsem se nemohl pohnout," řekl Štěpánek. "Nechtěli jsme tady prohrát, to člověk nechce nikdy. Chtěli jsme to zdramatizovat, urvat bod a rvát se i v neděli. Musíme gratulovat soupeřům, kteří hráli výborně."

Problémy se zády měl Štěpánek v minulosti už několikrát. Poprvé po Wimbledonu v roce 2006 a loni dokonce v lednu podstoupil operaci krční páteře. "Ale tohle je něco jiného. To, že se nemůžu hnout, jsem ještě neměl. Podívá se na mě profesor (Pavel) Kolář a budeme hledat příčinu," prohlásil tenista.

Skončí Štěpánek?

Prohrou ve Francii skončila po 11 zápasech a titulech z let 2012 a 2013 neporazitelnost českých tenistů. "Můžeme být hrdí my i fanoušci a celá země. Dneska skončila jízda, která neměla obdoby, a dlouho se asi taková konat nebude. Zklamání tady je, ale můžeme být hrdí," řekl Štěpánek.

Karvinský rodák se vrátil do daviscupové reprezentace na baráž proti Švýcarsku v roce 2007. Nyní je otázka, jak bude vypadat jeho budoucnost, což ale nechtěl zraněný a zklamaný hráč po prohře ve Francii rozebírat. "Nemůžu udělat dva kroky," řekl jen. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy