Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Porazit Španělsko ve Španělsku je úspěch, ale teď nás čeká úplně jiný zápas, říká Lehečka

Získal rozhodující druhý bod. Tuzemská tenisová jednička Jiří Lehečka se hodně zasloužil o výhru 3:0 nad Španělskem v úvodním utkání finálové fáze Davisova poháru, když porazil Alejandra Davidoviche 7:6, 7:5. Český triumf vidí jako velký úspěch. Lehečka na tiskovce po zápase řekl, že věří v úspěch i ve čtvrtečním duelu proti Jižní Koreji.

Je nám líto, video expirovalo.
Lehečka: V klíčových momentech jsem byl schopný pomoct si servisem

"Už před zápasem jsem věděl, že hrát s Alejandrem ve Španělsku bude velká výzva. Oba se dobře známe. Několikrát jsme spolu trénovali a letos jsme proti sobě hráli v Queen's Clubu. Oba jsme věděli, že to bude super těsný zápas," uvedl Lehečka.

Čtvrtfinalista letošního Australian Open vyhrál duel proti 25. hráči světa za necelé dvě hodiny. Navázal tak na předchozí triumf Tomáše Macháče, který si poradil Bernabém Zapatou (6:4, 6:4). "Vyhrát ve Španělsku proti Španělsku je pro mě velký úspěch. Jsem šťastný, že jsem byl v důležitých momentech lepším hráčem," doplnil Lehečka.

Třicátý hráč světa sice získal získal v Davis Cupu páté singlové vítězství za sebou, ve finálovém turnaji ale zvítězil poprvé. Dosud Lehečka triumfoval v kvalifikacích nebo barážích. "Nejen pro mě, ale i pro celý tým je to velký úspěch. Když jsme hráli minule finálový turnaj v Innsbrucku v roce 2021, prohrál jsem s Cameronem Norriem ve třech setech," připomněl Lehečka dva roky starý neúspěch. "Když jste ve finálové fázi, nemůžete mít lehkého soupeře. Každý je tu silný a každý má zkušenosti z okruhu. Vždy je to velká výzva," uvedl Lehečka.

Ve čtvrtek by měl mladoboleslavský rodák čelit 112. hráči světa Kwonovi Sun-u. "Neznám ho sice tak dobře jako Alejandra, ale vím o něm z okruhu. Teď byl nějakou dobu zraněný, ale vrací se a zlepšuje se. Včera hrál dobře. Absence ho nijak neovlivnila," uvedl Lehečka.

Korejci prohráli první zápas se Srbskem 0:3, přesto vzali favoritovi dva sety. Češi budou v roli papírových favoritů. "Nebudou mít za sebou domácí publikum a takovou výhodu jako Španělé. Bude to úplně jiný zápas," řekl Lehečka. "Možná budeme trochu favorité. Musíme se na zápas připravit z řady perspektiv a uvidíme, co se dá dělat. Když si udržíme level z tohoto utkání a budeme v důležitých momentech soustředění, máme dobrou šanci. Budu rád, když uspějeme i v tomhle zápase," dodal Lehečka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články