Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Pavlásek před baráží DC: Musíme věřit, že dokážeme to, co Berdych a Štěpánek

Čeští tenisté si víkendovou výhrou nad Izraelci zajistili účast v zářijové baráži Světové skupiny. Vítězství 3:1 na zápasy ve 2. kole evropsko-africké zóny Davis Cupu je pro tým cenné o to víc, že začal v soutěži novou éru bez bývalých opor Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, kteří se postarali o tituly v letech 2012 a 2013. "Spadl nám kámen ze srdce," byl rád spokojený kapitán Jaroslav Navrátil.

Adam Pavlásek a Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Výhru nad Izraelem zajistil Jiří Veselý s Adamem Pavláskem, kteří rozhodující třetí bod přidali ve čtyřhře. Na antuce v Ostravě zdolali Jišaje Oliela a Jonathana Erlicha 6:2, 3:6 a 6:3. "Málokdo očekával, že vyhrajeme 3:0, dojmy jsou krásné. Jsem rád, že jsem byl v nominaci a využil jsem ji," řekl Pavlásek.

Konečné skóre 3:1 upravila za rozhodnutého stavu prohra debutanta Václava Šafránka s Jišajem Olielem 5:7, 3:6."Čtyřhra se po první sadě vyvíjela velice dobře, nicméně druhý set se Izraelci strašně zlepšili, kluci začali malinko spát, ale chytli začátek třetí sady, ta byla podstatná a dohráli to. Jsem rád, že to dokázali," prohlásil Navrátil.

Daviscupový tým se vrátil do Ostravy po dlouhých osmnácti letech a podle Navrátila to byl návrat veskrze pozitivní. "Cítili jsme se dobře, od prvního vstupu do haly jsme viděli, že pořadatelé pro to dělají maximum, byla to opravdu domácí kulisa. Hlavně kurt se každým dnem zlepšoval a v pátek a sobotu byl perfektní," chválil nehrající kapitán.

Tým se musí vyrovnat s koncem Berdycha a Štěpánka a všichni věří, že výkony půjdou ještě nahoru. "Laťka je nasazena hodně vysoko. Bude pro nás strašně těžké, dostat se na jejich level. Je to motivace, musíme na sobě makat a věřit, že ta naše éra může dokázat to, co oni," řekl odhodlaně Pavlásek.

Tým pokračuje v nezměněné sestavě. "Jak realizační tým, tak kapitán i trenéři, jsou na skvělé úrovni. Pro hráče dělají 120 procent. Jsme hrozně rádi, že můžeme být součástí. Od nás se očekává na kurtu nejlepší výkon. Všichni táhnou za jeden provaz a je to skvěle proložené," liboval si Pavlásek, který nyní zamíří na tenisový challenger do Itálie. "A pak se budu motat na dalších challengerech," doplnil.

"Musíme se poprat s tím, že jsme přišli o Štěpánka a Berdycha, ale jsem rád, že se tvoří nový tým mladých hráčů, kteří už by měli být lídry. Je rozdíl, když člověk hraje finále v O2 aréně a 1. kolo v Porubě. Musíme si na to zvyknout. Legendy z týmu odešly a my se těšíme na novou generaci a to, že máme v září šanci se poprat o 1. divizi," uvedl Navrátil.

Adam Pavlásek a Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Pavláska ženou dopředu hlavně diváci. "Kdybych tohle dokázal prodat i na turnajích, nebyl bych tam, kde jsem teď," řekl tenista, který je na 208. místě na světě.

Je tedy schopen v Davis Cupu zahrát lepší tenis? "Bohužel si to myslím. Mám rád výzvy, motivace, a české fanoušky miluju. Dodává mi to vnitřní sílu, když v hale vidím kolem dvou tisíc lidí. Když mám tu šanci se ukázat, ukážu se. Byl bych strašně rád, kdybych se dokázal prokousat do elitní stovky."

Baráž se uskuteční 14. až 16. září, losovat se bude ve středu. Češi by měli být na základě daviscupového žebříčku mezi nasazenými a vyhnout se tak třeba Austrálii nebo Švýcarsku.

Zápasy evropsko-africké zóny se hrají od letošního roku pouze dva dny a každé utkání jen na dva vítězné sety. V baráži každopádně bude klasický formát zápasů na tři vítězné sety, hrát se bude od pátku do neděle. "Teď jsme okusili změnu, nelze soudit, zda je to lepší či ne. Ale kouzlo Davis Cupu je na tři vítězné," zamyslel se Pavlásek. "Davis Cup si zaslouží zůstat u nápadů, které byly dosud. Je to dobře," dodal Navrátil.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy