Následuje
Běžkotoulky

Nizozemci ještě žijí, vyhráli čtyřhru a snížili stav baráže s Českem na 1:2

Čeští tenisté musejí oslavy záchrany mezi daviscupovou elitou ještě o chvíli odložit. Nizozemský pár Robin Haase a Matwe Middelkoop zvítězil ve vyrovnaném zápase nad dvojicí Roman Jebavý a Adam Pavlásek 4:6, 6:4, 7:6 a 6:4. Domácí tak snížili stav utkání na 1:2. Rozhodnou nedělní dvouhry. Bojovat by v nich měli Jiří Veselý proti Haasemu a po nich Lukáš Rosol proti Thiemovi de Bakkerovi. Přímý přenos vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 12:00.

Čtyřhra Česko - Nizozemsko
zdroj: ČTK autor: Pavel Lebeda

"Kluci mě nezklamali, byl to velice vyrovnaný debl," řekl Navrátil Radiožurnálu a k vedení 2:1 doplnil: "Takový stav je po sobotě pořád dobrý."

"Pocity ze zápasu jsou smíšené. Byl to solidní debl, ale prohráli jsme. Teď budeme doufat, že kluci přidají třetí bod - a bude to zase veselejší," řekl Jebavý serveru iDnes.cz. "Oni neudělali chybu. My si museli všechno uhrát a oni měli výpadků přece jenom o něco míň," citoval Jebavého web tenisovysvet.cz.

Jebavý nastoupil v sedmadvaceti letech k daviscupové premiéře a pral se se servisem, o který přišel v utkání třikrát, zatímco Pavlásek ani jednou. V prvním setu ale Češi využili nervózního začátku od Middelkoopa a ujali se vedení.

Ve druhé sadě zažil Jebavý nezvyklou hru - dal tři dvojchyby v řadě, lajnová rozhodčí mu pískla chybu nohou a od hlavní dostal varování za delší pauzu. Přesto game získal a srovnal na 1:1, ale v desáté hře podání ztratil, čímž přišli Češi i o set. "Ve druhém setu se přenesly váhy na stranu Holanďanů a začali být lepší," uvedl Navrátil.

V důležité třetí sadě si český pár vybojoval dva brejkboly při podání Haaseho, ale Jebavý poslal jeden volej kousek do autu a druhý do sítě. Cestou na lavičku pak kroutil hlavou. "Od té doby se hlavně Middelkoop hrozně zlepšil a Romanovi přestal jít return," řekl kapitán. V tie-breaku se Pavlásek s Jebavým zmohli jen na bod. 

Jediná ztráta servisu Jebavého, čistou hrou ve třetím gamu, rozhodla i čtvrtou sadu. České dvojici se nedařilo zatlačit returnem při podání domácích. Nejlepší hráč na dvorci Haase v posledním gamu nezaváhal a utkání ukončil.

V pátečních dvouhrách Veselý zdolal 408. hráče světa De Bakkera 4:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:3 a Rosol překvapil Haaseho výhrou 6:7, 6:3, 6:2, 3:6 a 7:5.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy