Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Macháč: Černý kůň je hezká přezdívka. Uděláme všechno, abychom ji naplnili

Před startem vyřazovací fáze Davisova poháru se Tomáš Macháč vypořádal s nemocí a ve čtvrtfinále proti Austrálii by rád pomohl Česku potvrdit roli "černého koně". Rodáka z Berouna zastihl závěr sezony v dobré formě a po dvou triumfech na challengerech mu patří v žebříčku ATP 78. místo. I proto věří, že by Češi mohli v Málaze navázat na výkony ze zářijového turnaje ve Valencii. Přímý přenos sledujte od 15:40 na ČT sport a ČT sport Plus.

"Jako celý tým máme možnost předvést skvělé zápasy a můžeme získat skvělá vítězství. Ve Valencii jsme ukázali, že jsme konkurenceschopní. Černý kůň je hezká přezdívka. Uděláme všechno pro to, abychom ji naplnili," prohlásil Macháč.

Třiadvacetiletý tenista pomohl v září k postupu do vyřazovací fáze dvěma výhrami. Nejprve porazil ve skupině Španěla Bernabého Zapatu, poté zdolal i Korejce Hong Song-čchana. Češi nakonec ovládli všechna tři utkání a prošli v novém formátu soutěže mezi nejlepší osmičku poprvé v historii.

"Je to nádherný pocit. Zatím jsem neměl čas přemýšlet nad tím, že jsme mezi osmi nejlepšími na světě, protože soutěž furt běží. Až ale skončí, tak si všichni uvědomíme, čeho jsme dosáhli, a můžeme na to navázat na dalších turnajích," pokračoval rodák z Berouna.

Přestože jej v minulých týdnech zbrzdila nemoc, nyní se už cítí v pořádku. "Měl jsem prostor si trochu odpočinout. Jsem za ty předchozí úspěchy rád. Bylo jich několik, týdny byly vyčerpávající, stresující a tělo si pak řeklo o odpočinek. Když ale chcete vyhrát, tohle jsou drobnosti a člověk pak pro to udělá všechno," podotkl.

Tomáš Macháč na tréninku před Davis Cupem v Málaze
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Prodloužení sezony kvůli Davis Cupu nelituje. "Na jednu stranu si člověk ještě nemůže odpočinout, na druhou jsme rádi, že jsme mezi osmi nejlepšími na světě. Je to jen jeden týden do konce sezony a uděláme všechno pro to, abychom tu byli co nejdéle," řekl Macháč.

Stejně jako ve Valencii by i v Málaze mohl českým hráčům sedět tvrdý povrch v hale Josého Maríi Martína Carpeny. "Je to tady pěkné, kurt je podobný. Pro mě i pro Jirku (Lehečku) je to určitě dobré. Tenhle rychlý povrch trochu zmenšuje rozdíly mezi hráči. Jsme připraveni a na zápas budeme v plné polní," uvedl český tenista.

X faktor de Minaur

Čtvrtfináloví soupeři Australané obhajují finálovou účast z loňského ročníku a pokusí se získat 29. titul v historii. Spoléhají nejen na 12. hráče světa Álexe de Minaura, ale i na silné deblisty Maxe Purcella a Matthewa Ebdena.

"Australané jsou velice silný soupeř. Mají silnou čtyřhru a silnou jedničku, která má letos skvělou sezonu. Na dvojce může nastoupit několik možností – Popyrin, Purcell nebo Thompson jsou ale také nepříjemní. Když se podaří urvat první bod a povedeme 1:0, tak šance bude," dodal Macháč s tím, že za svého soupeře očekává Jordana Thompsona.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články