Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice

Loučící se Bryanové poslali USA do finálového turnaje Davis Cupu

Posledními finalisty listopadového finálového turnaje Davisova poháru jsou Američané. Účast v Madridu jim zajistili v emotivním zápase bratři Bob a Mike Bryanovi, nejúspěšnější deblová dvojice historie, která v Honolulu přidala potřebný třetí bod v duelu s tenisty Uzbekistánu.

USA slaví postup do finále Davis Cupu
zdroj: ČTK/ZUMA/Michael Sullivan

Tenisová dvojčata připravují definitivní rozlučku na srpnové US Open, proto už na podzim o prestižní trofej v Madridu bojovat nebudou. Pro favorizované Spojené státy daviscupový duel s Uzbeky rozhodli Bryanovi výhrou 6:3, 6:4 nad párem Denis Istomin, Sanjar Fajzijev.

"Zápasy v Davis Cupu pro nás byly vždycky stejně důležité jako bitvy na grandslamech. Jen několikrát se nám povedlo, že jsme ho mohli zakončit. Běhat pak před domácími fanoušky s vlajkou po kurtu je úžasné," řekl Mike Bryan, jenž s Bobem poprvé hrál tuto soutěž v roce 2003 a o čtyři roky později pomohli k zatím poslednímu titulu. "Salátových mís" mají Američané rekordních dvaatřicet.

Spolu s týmem USA se kvalifikovali také čeští tenisté, Německo, Švédsko, Rakousko, Itálie, Austrálie, Kazachstán, Chorvatsko, Maďarsko, Kolumbie a Ekvádor. Finálový turnaj se bude hrát ve španělské metropoli 23. až 29. listopadu. Účast měli jistou loňští semifinalisté Španělsko, Kanada, Británie a Rusko, divokou kartu dostaly Francie a Srbsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy