Následuje
MS 2020 Itálie

Lehečku zahrnula i přes porážku chvála. Je to motivace do dalších dnů, řekl po historickém debutu

Cesta českých tenistů v letošním ročníku Davisova poháru nebude pokračovat na finálovém turnaji v Madridu, ale v baráži. I přesto odcházeli fanoušci po utkání s Nizozemskem relativně spokojeni. Radost jim totiž více než dvě hodiny dělal sedmnáctiletý talent Jiří Lehečka. S jednatřicetiletým Robinem Haasem sice po heroickém výkonu prohrál 1:2, ale stejně jako na juniorských turnajích diktoval hru. Po zápase nicméně musel uznat, že v koncovce byl zkušenější soupeř lepší.

Jiří Lehečka v utkání Davisova poháru
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Nejmladší tenista, který kdy v českých barvách v Davisově poháru nastoupil, přesto absolvoval skvělou premiéru. Týmová jednička Jiří Veselý kvůli zranění nemohla do duelu s Haasem nastoupit a kapitán Jaroslav Navrátil už před čtyřhrou řekl Lehečkovi, že půjde do hry. "Nečekal jsem, že nastoupím, ale jsem rád, že jsem dostal šanci. Měl jsem radost," uvedl Lehečka, jenž dostal přednost před osmnáctiletým Tomášem Macháčem.

Do Ostravy přijel z Melbourne, kde vypadl ve čtvrtfinále juniorky grandslamového Australian Open. Přechod k dospělému tenisu nijak zvlášť nevnímal. "Zápasy, které jsem tam odehrál, proběhly tak, že jsem všechnu hru tvořil já. To jsem se snažil aplikovat i dnes v Ostravě. Ve třetím setu jsem ale nehrál tak dobře jako ve druhém a Haase zvládl koncovku lépe," pokračoval. 

Určitou nervozitu z daviscupové premiéry cítil, ale nebyla na něm znát. "Nebylo to nic šíleného, že bych se z toho hroutil," svěřil se. Zkušenosti mu předával i Radek Štěpánek, který se na své nástupce přišel podívat.

Od spoluhráčů i kapitána Navrátila, jenž se společně se synem Michalem podílí na Lehečkově přípravě, slyšel jen slova chvály. "Je to motivace do dalších dnů, abych na své hře pracoval. Stále je co zlepšovat," reagoval na to.

V poslední době hodně pracoval mimo jiné na podání, které mu dnes létalo rychlostí přes 220 kilometrů v hodině. "Snažím se, aby byl ten servis konzistentnější. Zlepšuji se, je to na dobré cestě," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy