Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR žactva Harrachov

Kanada padla už ve čtvrtfinále Davis Cupu, vyřadili ji Finové

Velkým překvapením začal finálový turnaj Davis Cupu. Obhájci trofeje z Kanady ztroskotali hned na úvod vyřazovací fáze. Ve čtvrtfinále v Málaze prohráli s Finskem 1:2. Seveřané se v semifinále mohou utkat s Českem. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila čeká ve čtvrtek utkání s loňskými finalisty z Austrálie.

Je nám líto, video expirovalo.
Kanada triumf v Davisově poháru neobhájí, vypadla s Finskem

Oba týmy překvapivě nastoupily bez svých jedniček. Kanadský kapitán nenasadil Félixe Augera-Aliassimeho, 29. hráče světového žebříčku, Finsko se muselo obejít bez nejlepšího singlisty Emila Ruusuvuoriho (69.).

První bod pro úřadující šampiony získala někdejší světová trojka Milos Raonic, který se ale v současnosti pohybuje až ve čtvrté stovce žebříčku. Zkušený tenista, jenž se do daviscupového týmu vrátil poprvé od roku 2018, porazil Patricka Kaukovaltu za 69 minut 6:3, 7:5. Ve druhé dvouhře ale vyrovnal Otto Virtanen, jenž přehrál Gabriela Dialla 6:4, 7:5.

Při nerozhodném stavu 1:1 po dvouhrách rozhodla podle současného modelu soutěže závěrečná čtyřhra. V ní Virtanen spolu s Harrim Heliövaarou porazili kanadský pár Alexis Galarneau, Vasek Pospisil 7:5, 3:6 a zajistili týmu kapitána Jarkka Nieminena postupový druhý bod.

Další čtvrtfinálové dvojice v Málaze tvoří Nizozemsko s Itálií a Velká Británie se Srbskem. Finále týmové soutěže o "salátovou mísu" se uskuteční v neděli 26. listopadu.

Finálový turnaj tenisového Davisova poháru v Málaze (Španělsko) – čtvrtfinále:

Kanada – Finsko 1:2

Raonic – Kaukovalta 6:3, 7:5, Diallo – Virtanen 4:6, 5:7, Galarneau, Pospisil – Heliövaara, Virtanen 5:7, 3:6.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články