Následuje
Hokej den poté

Finálový turnaj "nového" Davis Cupu bude hostit Madrid

Historicky první (a také druhý) finálový turnaj nového modelu Davisova poháru uspořádá Madrid. Španělská metropole dostala přednost před Lille. V roce 2019 bude týdenní turnaj, v němž se utká 18 týmů, hostit aréna La Caja Mágica, pro další sezonu zatím nebylo konkrétní dějiště určeno.

Trofej pro vítěze Davis Cupu
zdroj: Reuters autor: Gonzalo Fuentes

Předseda mezinárodní tenisové federace ITF David Haggerty byl s volbou Madridu spokojen. "Je to vhodné místo pro tenis nejvyšší kvality a skvělou zábavu pro tisíce fanoušků z celého světa. Těšíme se na spolupráci s městem v naší snaze pozvednout Davisův pohár na novou úroveň," uvedl.

Účast ve finálovém turnaji, který od příštího roku nahradí zavedený formát vyřazovacích bojů, mají automaticky jistou letošní semifinalisté z Francie, Španělska, Chorvatska a USA. Divoké karty dostaly Argentina a Velká Británie. O zbývajících dvanáct míst se bude hrát v kvalifikaci. Čeští tenisté se o postup utkají s Nizozemskem, které jim přidělil středeční los.

Finálový turnaj začne skupinovou fází, v níž se týmy v prvních čtyřech dnech utkají v šesti tříčlenných skupinách. Vítězové a dvě družstva ze druhých míst postoupí do čtvrtfinále, kde se bude hrát vyřazovacím způsobem. Týmy na pátém až 16. místě čeká v příštím roce kvalifikace, poslední dva sestoupí do svých zón.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy