Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Finále Davis Cupu bude v O2 areně, Nadal ho zřejmě nestihne

Praha - Finále Davisova poháru mezi českými a španělskými tenisty se uskuteční v pražské O2 areně. Zápas o salátovou mísu se bude hrát od 16. do 18. listopadu. Utkání zřejmě nestihne španělská jednička Rafael Nadal. Ten se dle agentury AP vrátí na kurty po dlouhé pauze až v prosinci na exhibici v Abú Zabí. Nejlevnější vstupenky na všechny tři finálové dny budou stát 1 990 korun.

Tomáš Berdych s Radkem Štepánkem
zdroj: AP

Pražská O2 arena bude během čtrnácti dnů hostit dvě finále tenisových soutěží družstev. Od 3. do 4. listopadu budou bojovat o obhajobu titulu ve Fed Cupu české hráčky proti Srbsku, tenisté zkusí vyhrát Davis Cup poprvé od roku 1980. "Praha se stává prvním městem, které pořádá současně finále Fed Cupu a Davis Cupu, minimálně v posledních šedesáti letech," řekl šéf České sportovní Miroslav Černošek. Do hlediště pozval tenisovou legendu Ivana Lendla. "Velice se na to těším a doufám, že to dopadne jako před 32 lety," reagoval Lendl, člen vítězného týmu z roku 1980.

Vstupenky na finále se začnou prodávat 22. října. Balíčky na tři dny budou nabízeny ve třech kategoriích. V prvním patře přijdou na 7 990 korun, ve čtvrtém na 1 990 a 3 990. Lístky na jednotlivé dny se prodávat nebudou.

Nutnost hrát v O2 areně vyplývala z podmínek tenisové federace ITF, která požaduje blízkost velkého mezinárodního letiště a také určitou kapacitu haly. Na finále Fed Cupu by měla činit 14 tisíc míst, vstupenky byly během dne rozebrány.

Na Davis Cup budou dražší. "Lístky nejsou pro normálního návštěvníka úplně nejlevnější, ale vychází to z významu akce i průměru cen, které byly nastaveny po dohodě s ITF za uplynulých pět let," řekl Vladimír Šafařík z České sportovní. "Na semifinále v Argentině měla třídenní vstupenka hodnotu průměrné mzdy argentinského dělníka a před třemi lety v Barceloně si za nejlevnější lístky zaplatili fanoušci 350 eur (8 700 korun podle nynějšího kurzu)," konstatoval Černošek.

Tomáš Berdych v Davis Cupu
zdroj: ISIFA

V jednání jsou ještě začátky zápasů, pravděpodobně se bude hrát v pátek od 16:00, v sobotu od 14:00 a v neděli od 13:00. "Dolaďujeme to s televizemi," řekl Šafařík. Hrát se bude na rychlém povrchu stejně jako finále Fed Cupu, na stejném tenisté bez problémů porazili v prvním kole v Ostravě Itálii.

Organizátoři museli vyřešit termínovou kolizi se show Transmission. "Jednání byla konstruktivní, finanční kompenzace dořešujeme," uvedl Černošek. "Není jednoduché akci přesunout, proto velké díky promotérům akce Transmission, že nám umožnili tento termín. Výjimečnost finále je pro tenisového fanouška fantastická," řekl Šafařík.

Čeští tenisté se dostali do finále díky výhře 3:2 nad Argentinou v Buenos Aires, kterou zařídili Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem. Se Španělskem hráli svěřenci Jaroslava Navrátila finále i před třemi lety v Barceloně, kde podlehli 0:5.

Je nám líto, video expirovalo.
Finále Davis Cupu bude v O2 areně
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy