Následuje
Panorama

Druhý trénink v Tokiu zpestřil oblíbený nohejbal, kasíroval Veselý

Tokio - V dobré náladě pokračují tenisté v přípravě na čtvrtfinále Davisova poháru v Japonsku. Benjamínek týmu Jiří Veselý si pochvaloval své nové žebříčkové maximum, povedený trénink a výhru v závěrečném nohejbalu. Přímé přenosy čtvrtfinále odvysílá od pátku ČT sport a náš web.

Jiří Veselý při tréninku v Davis Cupu
zdroj: ČT sport autor: Michal Krumphanzl

"Ráno jsme hráli první balon šest a půl minuty bez chyby," řekl dvacetiletý Veselý o výměně s trenérem Theodorem Devotym. "Richi to dobře vypletl," pochválil vyplétače daviscupového týmu raket Richarda Šodka.

Veselý je za Lukášem Rosolem a Radkem Štěpánkem českou trojkou v nominaci kapitána Jaroslava Navrátila. Pochvaloval si povrch v Ariake Coliseu v Tokiu, který přirovnal k tomu, na kterém se hrály nedávné turnaje v Americe. "Hraje se nám na tom všem dobře a doufám, že to ukážeme od pátku do neděle a Japonce porazíme," doufal Veselý, že obhájci titulu čtvrtfinále zvládnou i bez Tomáše Berdycha.

V daviscupové nominaci je Veselý pošesté v kariéře. Dosud si zahrál dva zápasy za rozhodnutého stavu. Loni v 1. kole ve Švýcarsku i pak v semifinále proti Argentině prohrál. "Pokaždé si Davis Cup užívám a cítím se teď asi nejlíp," řekl.

Po turnaji v Miami se Veselý posunul v žebříčku dvouhry poprvé do sedmdesátky, na 67. místo. "Je to krásný pocit. Jeden z mých cílů je posouvat se výš, krůček po krůčku. Další metou je šedesátka a budu na sobě dál tvrdě makat," řekl tenista.

Veselému se vydařil i závěr dopoledního tréninku v Japonsku. V populárním nohejbalu s tenisákem si vydělal 30 dolarů, protože všechny tři souboje vyhrál. "Asi rozhoduje moje výška a dlouhé nohy," smál se 198 cm vysoký hráč.

Stále se neví, jestli v pátek nastoupí japonská jednička Kei Nišikori. Osmnáctý hráč světa si v Miami zranil třísla a nenastoupil k semifinále. Nišikori už dorazil do Tokia, bydlí s hráči v hotelu, ale podle informací českého týmu ještě netrénoval.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy