Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Suisse 2024

Dokázal jsem si, že jsem schopný s hráči z první stovky hrát, cení si Menšík po US Open

Za sebou má úspěšné vystoupení na US Open a nyní ho čeká nová výzva. Čerstvě osmnáctiletý tenista Jakub Menšík věří, že si formu a dobrou pohodu přenese i do finálového turnaje Davis Cupu. Talentovaný rodák z Prostějova, který postoupil při grandslamovém debutu v New Yorku nečekaně až do třetího kola, si získal v tenisovém světě renomé a rád by pomohl ve Španělsku týmu kapitána Jaroslava Navrátila k postupu do vyřazovací fáze. Přímé přenosy nabídne ČT sport, ČT2 a ČT sport Plus ve středu, čtvrtek a v sobotu.

Je nám líto, video expirovalo.
Menšík osmnácté narozeniny postupem přes Fritze neoslavil

"V Americe bylo krásně. Povedl se mi asi jeden z největších úspěchů v dosavadní kariéře. Jsem moc rád, že se mi tam takhle dařilo, že se rok práce a dřiny vyplatil. Urval jsem dobrý výsledek a dokázal si, že jsem schopný s hráči z první stovky hrát, ne-li je porážet," uvedl Menšík. "Je to pro mě velmi dobré zjištění. To, že jsem v herní pohodě, se bude určitě hodit i do Davis Cupu, abych mohl týmu co nejvíce pomoci," doplnil.

Menšík postoupil do hlavní soutěže posledního grandslamu sezony z kvalifikace, v níž vyřadil například bývalou světovou devítku Itala Fabia Fogniniho. V hlavní soutěži si poradil s dvojicí Francouzů Grégoirem Barrérem a Titouanem Droguetem. Zastavila ho až turnajová devítka Američan Taylor Fritz. Ve světovém žebříčku se český mladík posunul na 151. místo.

"Myslím, že mě to neovlivnilo, ale všímám si, že je pozornost najednou trochu větší. Měl jsem různé mediální a další věci kolem úspěchu. Vždy to tak po nějakém úspěchu je. Vloni to zase bylo po finále juniorky na Australian Open, takže je to pokaždé změna," líčil Menšík.

"Nesnažím se na to ale úplně myslet nebo se tím nechat ovlivnit. Jeden úspěch mistra nedělá. Určitě budu makat dál, abych mohl tyhle výkony opakovat, a s tím mohou přijít i výsledky," řekl svěřenec trenéra Tomáše Josefuse.

Program vysílání:

Středa 13. 9., 15:00 Španělsko – Česko (ČT sport a ČT sport Plus)

Čtvrtek 14. 9., 15:00 Česko – Korea (ČT sport a ČT sport Plus)

Sobota 16. 9., 15:00 Srbsko – Česko (ČT2 a ČT sport Plus)

Menšík se poprvé připojil k daviscupovému týmu letos v únoru na kvalifikaci v Portugalsku. Do utkání tehdy ale nezasáhl. Kapitán Navrátil nyní připustil, že by mohl českého teenagera využít do některé z dvouher. Češi se utkají v základní skupině C o jedno ze dvou postupových míst s domácím Španělskem (13. září), Koreou (14. září) a Srbskem (16. září).

"Jsem rád, že jsem po půlroce zase součástí týmu, což je pro mě skvělé. Jestli dostanu příležitost zahrát si zápas, tak určitě udělám maximum, abych týmu co nejvíce pomohl," podotkl fanoušek Srba Novaka Djokoviče. "Při premiéře na Davis Cupu jsem musel jako nováček dodržet nějaké rituály a jsem rád, že je nemusím absolvovat znovu. Nervózní už nejsem, ale situace je trošku jiná. Přeci jenom už mám odehrané velké zápasy. Těším se a budu si to užívat jako na US Open," dodal Menšík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články