Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Djokovič uhrál dva body a dovedl srbské tenisty do semifinále Davis Cupu

Novak Djokovič dovedl dvěma body srbské tenisty do semifinále Davis Cupu. Duel s Kazachstánem rozhodl dvacetinásobný grandslamový šampion a lídr světového žebříčku s Nikolou Čačičem ve čtyřhře. Společně zdolali Andreje Golubjova a Oleksandra Nědovjesova 6:2, 2:6 a 6:3. O finále si Srbové zahrají v pátek proti Chorvatům.

Novak Djokovič s Nikolou Čačičem v Davis Cupu
zdroj: ČTK/EFE autor: JUANJO MARTIN

Djokovič dnes zachránil Srby před vyřazením z finálového turnaje a zároveň jim udržel naději na druhou trofej v týmové soutěži v historii. Jedinou získali před 11 lety ještě při tradičním modelu, v roce 2013 pak doma v Srbsku ve finále nestačili na českou reprezentaci.

Úvodní čtvrtfinálový zápas v Madridu totiž Miomir Kecmanovič prohrál, i když měl proti Michailu Kukuškinovi čtyři mečboly. Zápas skončil po třech a čtvrt hodinách radostí Kazachů po Kukuškinově výhře 7:6, 4:6 a 7:6.

Je nám líto, video expirovalo.
Djokovič rozhodl zápas s Kazachstánem

Djokovič ale proti Alexandru Bublikovi nezaváhal, porazil ho 6:3, 6:4 a prodloužil svou vítěznou sérii v Davisově poháru na 18 singlových zápasů. Postup dokonal s Čačičem v rozhodujícím deblu. Ve čtvrtek završí čtvrtfinálový program Rusko a Švédsko, lepší z nich se poté utká s Německem.

Finálový turnaj Davisova poháru - čtvrtfinále v Madridu:

Srbsko - Kazachstán 2:1

Kecmanovič - Kukuškin 6:7 (5:7), 6:4, 6:7 (11:13), Djokovič - Bublik 6:3, 6:4, Čačič, Djokovič - Golubjov, Nědovjesov 6:2, 2:6, 6:3.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články