Následuje
SP Rakousko

Čeští tenisté jsou jediný krok od celkového triumfu

Praha – Na prahu obrovského úspěchu stojí čeští tenisté. Po prvních dvou dnech ve finále Davis Cupu vedou nad Španělskem 2:1 a jediné vítězství je dělí od celkového triumfu. O rozhodující bod se porve v duelu týmových jedniček Tomáš Berdych s Davidem Ferrerem. V případném rozhodujícím utkání na sebe narazí Radek Štěpánek a Nicolas Almagro. Přímý přenos finálových dvouher sledujte od 12:30 na Čt sport a našem webu.

Davisův pohár
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Klíčový druhý bod získali v sobotní dvouhře Berdych se Štěpánkem, když se jim podařilo poměrem 3:1 udolat nedávné vítěze Turnaje mistrů Marcela Granollerse a Marka Lópeze. "Neříkám, že předvedli nejlepší výkon, ale byl asi nejdůležitější a proti nejlepšímu týmu," zhodnotil duel nehrající kapitán Jaroslav Navrátil. "Porazili třetí pár světa, vítěze Turnaje mistrů. Klobouk dolů," dodal.

Nyní se už ale pozornost všech upíná k dnešním dvouhrám. "Víme, že nás čekají těžké singly, Ferrer i Almagro v pátek ukázali, že jsou dobře připraveni, ale vedeme 2:1 a věřím, že Tomáš formu má a máme šanci Ferrera porazit," řekl Navrátil.

Rozhovor se Žanetou Peřinovou před závěrečnými dvouhrami

První na řadě je Ferrer

První šanci získat rozhodující třetí bod bude mít Tomáš Berdych v utkání proti světové pětce Davidu Ferrerovi. "Nechci spekulovat. Věřím, že Tomáš je psychicky nahoře a v neděli to ukáže a vyhraje," doufá Navrátil. "Ve vítězství od začátku pevně věříme a k tomu nás ženou i vynikající diváci," dodal.

Podle Navrátila, který v minulosti Berdycha osobně trénoval, česká jednička v poslední době výrazně zkvalitnila hru. "Na úkor vítězných míčů měl dřív hodně chyb, ale teď se ustálil a postupuje na turnajích do závěrečných kol. To přidá na sebevědomí. Letos už vyhrál přes šedesát zápasů za sezonu, to klobouk dolů. Je sebevědomější a hlavně zkušenější," řekl Navrátil o Berdychovi.

Nehrající kapitán doufá, že vedení 2:1 by mohlo znervóznět španělskou jedničku. Ferrer je totiž při neúčasti Rafaela Nadala ve finále poprvé lídrem týmu. "Pevně věřím, že to s ním zamává, protože to na něm mají celé postavené," pronesl Navrátil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy