Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS házenkářek: Chorvatsko - Brazílie

Česko povede na Davis Cupu Veselý, v nominaci neschází ani Rosol

Pětice Jiří Veselý, Tomáš Macháč, Zdeněk Kolář, Jiří Lehečka a Lukáš Rosol bude tvořit národní tým na finálovém turnaji Davisova poháru. Sestavu oznámil kapitán Jaroslav Navrátil. Češi při své premiéře v novém systému vyvrcholení soutěže narazí ve skupině C v Innsbrucku na Francii a Velkou Británii.

Jiří Veselý v utkání Davis Cupu
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Je skloubena zkušenost s mladšími hráči, pro které to budou zkušenosti k nezaplacení, a doufám, že jim to pomůže v další kariéře," řekl Navrátil. "První čtyři jsou nejlepší na žebříčku. V případě Rosola mohou být důležité zkušenosti jako u Veselého."

Jedničkou je osmadvacetiletý rodák z Příbrami, 78. hráč žebříčku ATP, který se po nevydařené první půlce roku postupně vrací do formy. "Doufám, že mu zůstane a že bude tou jedničkou, která může překvapit," přidal Navrátil k Veselému, jehož je zároveň trenérem.

Další trojice patří do druhé světové stovky - dvacetiletý Macháč je 136., pětadvacetiletý Kolář o dvě místa za ním a devatenáctiletý Lehečka 167. "Macháč je jako mladý kluk příslibem. Kolář udělal letos velký vzestup, vyhrál tři challengery a umí výborně i čtyřhru," popsal Navrátil a k Lehečkovi dodal: "Pokud bude příští rok zdravý, mohl by proniknout do stovky."

Je nám líto, video expirovalo.
Navrátil nominoval na Davis Cup

Rosol je v 36 letech v žebříčku na 272. místě jako šestý nejlepší Čech. V nominaci je i díky tomu, že loni pomohl v kvalifikaci o finále soutěže porazit Slovensko. "Jeho sezona nebyla úspěšná, pořád ale do týmu patří. Jeho zkušenosti mohou třeba ve čtyřhře stále platit," věří Navrátil.

Finálový turnaj se měl konat už loni, ale kvůli koronaviru byl odložen. Češi tak budou hrát po více než roce a půl. "Pauza byla opravdu hrozná. Pro tuto krásnou soutěž je to jen škoda," pronesl Navrátil. Doufá, že jeho týmu může vyhovovat nový model na dva vítězné zápasy. "Může to být k našemu prospěchu. Kluci tam nejedou s tím, že musí," uvedl Navrátil.

Tenisté se utkají 25. listopadu od 16:00 s Francií, které chybí v nominaci Gaël Monfils. O tři dny později se ve zbylém zápasu skupiny C střetnou od 10:00 s Brity. "Skupina určitě fajnová není. Britové budou s vítězem Indian Wells (Cameronem) Norriem a (Danielem) Evansem strašně silní, mají i výbornou čtyřhru. Francouzi měli vždycky silný tým," konstatoval Navrátil.

Pokud by čeští tenisté skupinu C vyhráli, utkali by se s nejlepším mužstvem skupiny F, kterou tvoří domácí hráči se Srbskem a Německem. V případě postupu z druhého místa by se Navrátilovi svěřenci na čtvrtfinále stěhovali do Madridu.

Z loňska odložený finálový turnaj Davisova poháru se bude hrát během jedenácti dnů od 25. listopadu do 5. prosince a uskuteční se v Innsbrucku, Turíně a Madridu. Vedle vítězů šesti skupin postoupí do čtvrtfinále ještě dvě nejlepší družstva z druhých míst.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy