Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masters

Češi vyrukují na Portugalce s Lehečkou či Macháčem, zraněný Veselý v nominaci schází

Kvintet Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Adam Pavlásek, Jakub Menšík a Vít Kopřiva nominoval pro únorovou kvalifikaci Davisova poháru v Portugalsku nehrající kapitán Jaroslav Navrátil. Kvůli zranění stehenního svalu chybí Jiří Veselý. Češi budou na Pyrenejském poloostrově usilovat o postup na finálový turnaj od 4. do 5. února, hrát se bude v hale na antuce.

"Jsem rád, že na důležité utkání v Portugalsku pojedeme víceméně v plné sestavě. Kromě zraněného Jirky Veselého jde podle žebříčku o naše nejvýše postavené hráče," konstatoval Navrátil. Počítá i s dvaadvacetiletým Macháčem, který si na konci roku poranil v United Cupu kotník. "Udělal si lehký výron, ale vazy nebyly chycené a nebyla tam žádná zlomenina. S Tomášem jsem mluvil, už je v pořádku a začal trénovat," doplnil nehrající kapitán.

Staronovým členem týmu je Pavlásek, kterého Navrátil nominoval kvůli čtyřhře. V deblovém žebříčku mu patří 93. místo. "Měl pár roků pauzu, ale teď se jeví jako náš nejlepší deblista. Z toho důvodu pojede i on a jsem za to rád," uvedl Navrátil.

V minulém roce Češi v kvalifikaci neuspěli poté, co prohráli 0:4 v Argentině. V elitní skupině se udrželi díky následnému triumfu v baráži proti Izraeli. Naposledy hráli finálový turnaj Davis Cupu před dvěma lety.

"Chtěli bychom na to navázat. Portugalsko se ale nesmí podceňovat. V Davis Cupu nemá sice žádné jméno, ale jejich hráči jsou zkušení a nebezpeční. Doufám, že když budeme všichni zdraví, dá se to zvládnout," prohlásil Navrátil.

Zatímco českou jedničkou je 81. hráč světa Lehečka, hlavní portugalskou oporou je o příčku níže postavený Joao Sousa. "Je to velice zkušený hráč, dovede hrát na všech površích. Jejich druhého hráče Nuna Borgese moc neznám, ale podle výsledků uhrál spoustu dobrých zápasů v Portugalsku, takže bude doma nebezpečný. Je to kompaktní tým, prakticky na úrovni našich hráčů," podotkl Navrátil.

Češi se v samostatné historii utkají s Portugalskem poprvé. V předchozích dvou duelech tehdejší československý tým uspěl, naposledy vyhrál v roce 1971 v Praze 5:0. "Je to padesát na padesát. Jsem rád, že se to bude hrát v hale, a ne venku. Antuka je specifický povrch, ale kluci na ní také vyrůstali. Chceme se na to důležité utkání co nejlépe připravit, abychom se kvalifikovali do finálové skupiny," dodal Navrátil.

Základní skupiny pro šestnáct nejlepších týmů se odehrají od 12. do 17. září. Vyřazovací fáze je na programu od 22. do 26. listopadu v Málaze. Titul obhajují Kanaďané.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články