Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Havajský Everest

Češi se sjíždějí do Bosny na bitvu v Davis Cupu

Velmi mladá sestava českých tenistů se postupně přesouvá do bosenské Zenice. Tamější zatím velmi útulnou halu si vyzkoušela česká jednička Jiří Veselý doplněná mladíky Tomášem Macháčem a Daliborem Svrčinou. Čerstvý nedělní vítěz juniorky US Open Jonáš Forejtek přiletí do Bosny a Hercegoviny v úterý dopoledne, doprovodí ho další ještě věkem junior Jiří Lehečka.

Nejlépe naladěný přijede Jonáš Forejtek. Na snímku v newyorském finále
zdroj: ČTK/AP autor: Hunger Adam

"Jsem rád, že se Jonáš (Forejtek) zdržel v Americe a vyhrál US Open, což je obrovský úspěch," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil na sociálních sítích daviscupového týmu.

Jako první si tvrdý povrch a míče vyzkoušeli ráno Svrčina s Macháčem. Poté trénoval Veselý s kapitánem Navrátilem. "Je to nádherná hala. Povrch je spíš pomalejší, něco podobného jako na Australian Open, ale máme čas si zvyknout. Do pátku se srovnáme a kluci budou připraveni," řekl kapitán.

Tenisté v neděli přiletěli do Sarajeva, odkud auty dorazili do Zenice. "Hotel a hala jsou nedaleko centra a od sebe asi sto metrů," popsal mluvčí týmu Karel Tejkal. Večer tým na dálku fandil Forejtkovi a sledoval i část z finále dvouhry mužů. Domácím bude v sestavě překvapivě chybět očekávaná jednička Damir Džumhur. Vítěz si zajistí účast v kvalifikaci o finálový turnaj v příštím roce.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy