Je nám líto, video expirovalo.

Češi oznámili daviscupovou nominaci bez zraněného Veselého, Lehečka s Macháčem neschází

V nominaci českého týmu na zářijovou baráž Davis Cupu v Izraeli jsou Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Zdeněk Kolář a Dalibor Svrčina. Domácí dvojka Jiří Veselý chybí kvůli zraněnému stehnu, Vít Kopřiva se omluvil z důvodu očekávání narození potomka. Informoval o tom kapitán Jaroslav Navrátil.

Je nám líto, video expirovalo.
V nominaci pro DC jsou Lehečka s Macháčem, schází zraněný Veselý

Tenisté odehrají baráž v Tel Avivu 16. a 17. září. Vítěz postoupí do kvalifikace na finálový turnaj v roce 2023. "Máme velmi mladý tým, ale jsou tam zkušenosti z minulých zápasů v Rakousku a Argentině. Doufám, že kluci budou zdravotně připravení. K utkání do Izraele jedeme určitě v roli mírných favoritů," řekl Navrátil.

Hlavním tahounem by měla být především česká jednička a 61. hráč žebříčku ATP Lehečka. Dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi vyhrál v srpnu challenger v Liberci. Na US Open nedotáhl v 1. kole nadějně rozehraný zápas se čtvrtfinalistou letošního Wimbledonu Christianem Garínem z Chile.

O rok starší Macháč postoupil v New Yorku z kvalifikace do hlavní soutěže, kde prohrál po pětisetovém boji s nasazenou jednadvacítkou Nizozemcem Boticem van de Zandschulpem. "Jejich výsledky jsou v poslední době slušné," uvedl Navrátil.

Izraelci dosud nominaci nezveřejnili. Kapitán českého týmu očekává, že v ní bude jejich jednička a 355. hráč na světě Jišaj Oliel. Chybět by neměl ani hráč páté stovky žebříčku ATP Edan Lešem. Podle Navrátila mohou Izraelci nasadit do čtyřhry také veterány Dudiho Selu a Jonathana Erlicha.

Baráž se odehraje na tvrdém povrchu. "Napřed se mělo hrát venku na antuce, ale nebyli schopní zajistit areál pro dva nebo tři tisíce diváků a ani kurty podle regulí ITF. Kvůli tomu se bude hrát v hale v Tel Avivu. Bude to určitě bouřlivé jako všude, ale kluci už hráli před většími návštěvami," podotkl Navrátil.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články