Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Byl to super měsíc, ale teď už se musím soustředit na Davis Cup, říká Lehečka

Po čtvrtfinále na Australian Open se chystá na Davis Cup. Jiří Lehečka chce tento týden pomoci českému výběru k postupu do finálové fáze slavné týmové soutěže. Jednadvacetiletý tenista odletěl s týmem nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila do Portugalska už jako 39. hráč světového žebříčku. V přímém přenosu můžete zápas sledovat v sobotu i v neděli od 15:55 na ČT 2.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští tenisté se vypravili na kvalifikaci Davisova poháru

Před odletem se ještě vyjádřil k úspěchům v Austrálii. "Byl to super měsíc. Moc jsem si ho užil, ale zase z toho nechci kdovíjak dlouho žít. Turnaj se mi povedl a dal mi spoustu zkušeností, teď však bude hlavní, abych si z něj něco vzal. Rád bych toho využil v dalších turnajích nebo v Davis Cupu. Když udržím pracovní morálku, můžu v těch výkonech pokračovat," řekl Lehečka.

Postup v žebříčku ATP o dvaatřicet míst ho potěšil. "Poslouchá se to hezky a před turnajem bych tomu asi nevěřil. Letěl jsem do Austrálie s velkými ambicemi, ale chtěl jsem hlavně obhájit body a předvádět dobrý tenis. Se svým tažením mohu být spokojený. Teď už se ale soustředím na to, abychom se co nejlépe připravili na víkendový zápas Davis Cupu v Portugalsku," uvedl Lehečka.

Česká mužská jednička se vrátila domů jen na tři dny. V neděli už byl Lehečka opět připraven na letišti s Tomášem Macháčem, Vítem Kopřivou a Jakubem Menšíkem k cestě do Portugalska. K týmu se ještě po vlastní ose připojí Adam Pavlásek. Kvalifikace Davis Cupu se odehraje v městečku Maia zhruba deset kilometrů od Porta.

"Měl jsem sice trochu problémy s pravým kolenem, ale naštěstí to není nic vážného. Časový posun byl v pohodě, s ním jsem počítal, ale výrazný rozdíl byl v teplotě. Přilétal jsem z 35 stupňů do Česka, kde je kolem nuly. Měl jsem ale tři dny na to se srovnat a odpočinout si. Věřím, že odlétám fyzicky a psychicky připravený," podotkl Lehečka.

Výkony na Australian Open by mu měly zvednout sebevědomí. Na cestě do čtvrtfinále vyřadil Lehečka tehdejší světovou dvanáctku Brita Camerona Norrieho i sedmého hráče světa Kanaďana Félixe Augera-Aliassimea. Zastavil ho až pozdější finalista Stefanos Tsitsipas z Řecka.

"Každý dobrý výsledek mi pomáhá. Hrál jsem to, co jsem věděl, že umím. Sebevědomí tam je, ale je třeba se vrátit zpět na zem a soustředit se na to, co nás čeká," doplnil.

Hlavní novinkou bude pro Navrátilův výběr v Portugalsku přechod na antuku. Češi v posledních měsících nastupovali hlavně na betonových kurtech. "Soupeř na ni bude zatím lépe připravený. Máme ale týden na to, abychom si na ni zvykli a necítili žádný velký rozdíl. Jsem také rád, že se bude hrát v hale, a ne venku. Určitě máme zkušenosti na to, abychom předvedli dobrý tenis a vyhráli," řekl Lehečka.

Na dálku pak sledoval i nedělní finále Australian Open mezi Novakem Djokovičem a svým přemožitelem Tsitsipasem. Snažil se být nestranný, ale o něco víc přál Djokovičovi.

"Hlavně kvůli těm dvaadvaceti titulům. Viděl jsem a na vlastní kůži pocítil, že Tsitsipas má hru a zkušenosti na to, aby ho potrápil. Bohužel pro něj ale narazil na Djokoviče ve skvělé formě. Myslím, že už není moc těžších oříšků, možná ještě porazit Rafu Nadala ve skvělé formě na Roland Garros. Djokovič prostě ukázal, že se v Austrálii cítí jako doma a že je teď zaslouženě nejlepším hráčem," dodal Lehečka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články