Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Davis Cup: Tenisté přivítají doma Itálii

Bangkok – Čeští tenisté poprvé od památného finále Davisova poháru před 31 lety přivítají v domácím prostředí Itálii. S Italy se střetnou v prvním kole Světové skupiny 2012 v termínu od 10. do 12. února a hrát se bude v Ostravě. V případě postupu narazí český tým na vítěze utkání mezi Srbskem a Švédskem. Rozhodl o tom los v Bangkoku.

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: Vadim Ghirda

"Myslím, že los je určitě příjemný, protože tam byli daleko těžší soupeři. Nesmíme ale Italy podcenit, mají tam zkušené hráče. Jsem rád, že hrajeme první kolo doma. Po všech dohodách budou hrát Berdych i Štěpánek, takže sílu máme a mohli bychom první kolo zvládnout," napsal kapitán Jaroslav Navrátil na Faceboooku. 

Češi mají s Itálií pozitivní bilanci sedmi výher a tří porážek, ale naposledy se hrálo před šestnácti lety v Neapoli a český tým prohrál. Před domácími fanoušky Češi vyhráli všechny čtyři zápasy a doma se s Itálií střetnou poprvé od pražského finále v roce 1980. Tehdy Ivan Lendl, Tomáš Šmíd, Pavel Složil a Jan Kodeš získali Salátovou mísu. 

Italové mají aktuálně ve světové stovce žebříčku ATP čtyři hráče. Jedničkou je Fabio Fognini (39. ve dvouhře), dvojkou Potito Starace (50.), trojkou o místo horší Andreas Seppi a čtyřka Filippo Volandri figuruje na 86. místě světa. 

Los Světové skupiny Davisova poháru 2012: 

Španělsko – Kazachstán
Rakousko – Rusko
Kanada – Francie
Švýcarsko – USA
Česko – Itálie
Srbsko – Švédsko
Japonsko – Chorvatsko
Německo - Argentina


"Je to skvělý los a jsem rád, že budeme hrát v Česku a proti Italům nastoupíme v Ostravě. Věřím, že se nám podaří postoupit do druhého kola," řekl Miroslav Černošek, šéf agentury Česká sportovní, která Davisův pohár marketingově zajišťuje. 

Je nám líto, video expirovalo.
Český tým narazí v Davis Cupu na Italy

V případě postupu narazí čeští tenisté na vítěze utkání mezi Srbskem a Švédy, takže by mohlo dojít na čtvrtfinále doma s výběrem okolo Novaka Djokoviče, se kterým Češi prohráli loni v semifinále. "Srbové mají velkou sílu, nicméně můžeme hrát opět doma. Byla by vynikající atmosféra a připravili bychom se na odvetu," řekl Navrátil. "Věřím, že jim případně oplatíme loňské semifinále," dodal Černošek. 

Italové, vítězové Davisova poháru z roku 1976, se mezi elitu vrátili po jedenácti letech díky barážové výhře nad Chile. Zápas hráli Fognini, Starace, Simone Bolelli (138.) a 27. deblista světa Daniele Bracciali. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy