Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Davis Cup se Srbskem bude hostit Praha, Fed Cup Ostrava

Prostějov - Dubnové čtvrtfinále tenisového Davisova poháru Česko - Srbsko se odehraje od 6. do 8. dubna na antukovém dvorci v pražské O2 areně. Semifinálové utkání Fed Cupu mezi českými obhájkyněmi titulu a Itálií se bude hrát 21. a 22. dubna v Ostravě. Dějiště obou zápasů oznámili pořadatelé z České sportovní na dnešní tiskové konferenci v Prostějově. 

O2 arena
zdroj: ČT24

Utkání Davisova poháru se Srbskem, v němž by mohla nastoupit i světová jednička Novak Djokovič, se uskuteční na antukovém povrchu. "Při jeho volbě jsme nebrali v potaz Djokoviče, který je všestranně vynikající tenista a hraje výborně na všech površích. Spíše jsme se zaměřili na zbývající hráče Srbska, kterým antuka tolik nevyhovuje," poznamenal kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil, podle nějž dostane přednost středně rychlá antuka. Kapacita O2 areny na duel se Srbskem bude 12 500 diváků. Předprodej vstupenek začne měsíc před utkáním. Ceny jsou od 990 do 2 490 korun v balíčku na všechny tři dny.

"Prahu jsem zvolili také proto, že tam je velká srbská komunita," řekl majitel České sportovní Miroslav Černošek. Davisův pohár se hrál naposledy v O2 areně v Praze v září 2007 v boji o udržení v elitní skupině se Švýcarskem. Tehdy český tým zvítězil 3:2, rozhodující bod uhrál Radek Štěpánek. "Byl to z mého pohledu jeden z nejlepších zápasů v Davisově poháru. Do Prahy se nesmírně těším, bude to pro mě znovu velká výzva," tvrdil Štěpánek.

Český daviscupový tým
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Při volbě pořadatele semifinále Fed Cupu vyhrála Ostrava, kde se minulý víkend shodou okolností utkaly v Davisově poháru mužské výběry Česka a Itálie. Ve hře byl ještě Liberec a Karlovy Vary. "Ostrava je městem sportu, děláme v ní i další projekty. Například Zlatou tretru. A také názor hráček vyzněl jednoznačně pro Ostravu," vysvětlil volbu Černošek. Kapacita ostravské ČEZ areny bude 6 000 diváků. Vstupenky budou stát na oba dny od 690 do 790 korun.

Do Ostravy se nesmírně těší česká jednička Petra Kvitová. "Bude to moje ostravská premiéra ve Fed Cupu. Kousek odtud totiž pocházím. Myslím, že hodně fanoušků přijede od nás z Fulneku," řekla Kvitová. Počítá, že dorazí minimálně dva autobusy přátel. "V Ostravě bylo vždy na tenisu hodně lidí a výborní fanoušci. Povzbuzují po každém míčku. I když se vede nebo prohrává," dodal Kvitová.

Kapitán českých tenistek Petr Pála zvolí po dohodě s hráčkami zřejmě rychlý povrch. "Bude asi podobný, na kterém se hrálo poslední utkání Davisova poháru s Itálií," naznačil očekávanou volbu povrchu Pála.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Petry Kvitové a Ivo Kaderky
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy