Liga mistrů UEFA

Dánka Wozniacká má ze Soulu první letošní titul

Soul - Bývalá světová tenisová jednička Caroline Wozniacká z Dánska se dočkala prvního turnajového titulu v sezoně. V Soulu deklasovala ve finále estonskou soupeřku Kaiu Kanepiovou 6:1, 6:0. Cesta za 19. trofejí z okruhu WTA v kariéře trvala dvaadvacetileté nasazené jedničce jen 63 minut, Kanepiová na její hru nenašla odpověď i kvůli potížím s ramenem.

Caroline Wozniacká (vlevo) po vítězství nad Kaiou Kanepiovou
zdroj: ČTK/AP autor: Ahn Young-joon

Wozniacké se podařila odveta za nečekané vyřazení ve třetím kole grandslamového Roland Garros. Ve vítězství proměnila své druhé letošní finále, v tom prvním v dubnu jí nedovolila doma v Kodani obhájit titul Němka Angelique Kerberová.

Sedmadvacetiletá Kanepiová se v Soulu vrátila na okruh WTA poprvé od čtvrtfinálového vyřazení z květnového French Open. Od té doby ji na kurty nepustily potíže s achilovkou. Při úspěšném comebacku ztratila v Soulu první set až v semifinále, útok na třetí letošní titul po Brisbane a Estorilu už ale do vítězného konce dotáhnout nedokázala.