Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Itálie

Čtyřhra rozhodla, zvítězil tým Karolíny Plíškové

Charitativní zápas tenistek v Prostějově vyvrcholil čtyřhrou, po níž se radoval výběr Karolíny Plíškové. Dvojice Karolína Muchová, Markéta Vondroušová porazila Barboru Krejčíkovou s Barborou Strýcovou 6:4, 7:6 a ziskem bonusových dvou bodů otočila nepříznivé skóre z 5:6 na konečných 7:6.

Barbora Strýcová
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Svoboda

Ve dvouhrách v Prostějově uspěly Kateřina Siniaková i Strýcová a Krejčíková. Siniaková na úvod třetího dne ukončila výhrou 7:5, 6:4 neporazitelnost Kristýny Plíškové ve dvouhře v soutěži. Strýcová následně vydřela bod v utkání s Terezou Martincovou, kterou zdolala 4:6, 6:3 a 10:6 v super tie-breaku.

Vítězka nedávného turnaje u Máchova jezera Krejčíková porazila Karolínu Muchovou 6:4, 3:6 a 11:9. Siniaková oplatila Kristýně Plíškové porážku z prvního dílu na Štvanici. V Prostějově v dusnu pod zataženou střechou lépe returnovala a sama dobře podávala. "Trošku jsem jí vnutila moji hru a toho si cením. Je super, že stahujeme a budeme bojovat do posledního balonu," uvedla.

Kristýna Plíšková prohrála dvouhru v soutěži poprvé po předchozích čtyřech vítězstvích. Mimo jiné ve středu zdolala i Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou. Světová jednatřicítka dvouhry Strýcová se dlouho trápila a solidně hrající o sto míst horší Martincová získala první set. Od druhé sady začala světová deblová dvojka více zkoušet zkrácení za síť, chodila častěji výměny ukončovat voleji, v koncovce byla odvážnější a duel otočila.

"Tahle špatně jsem se dlouho necítila, hrozně tvrdě. Vybojovaný zápasy jsou nejlepší pro psychiku," uvedla Strýcová. V prvním setu Krejčíková otočila stav 2:4 na 6:4. Ve druhém na brejk odpovědět nedokázala, ale uspěla v super tie-breaku. Při prvním mečbolu ji ještě 26. hráčka světa Muchová prohodila, ale při druhém poslala bekhend do autu.

Je nám líto, video expirovalo.
Tenistky hrály v Prostějově

"Mám obrovskou radost, protože Karolína hraje prostě dobře. Má strašně nepříjemný styl a jsem ráda, že jsem to dokázala vybojovat," pronesla Krejčíková. V rozhodující čtyřhře, která se hrála bez výhod, prohrál favorizovaný pár Krejčíková, Strýcová úvodní set 4:6.

Ve druhém však vedly už 5:0 a zdálo se, že bude ve třetím duelu za sebou rozhodovat super tie-break. Muchová s Vondroušovou ale dokázaly vyrovnat a ve zkrácené hře nakonec uspěly 7:5.

V prvním dílu Elite Trophy v Praze vyhrál tým Plíškové nad výběrem Kvitové 7:4 na zápasy a po dnešním těsném vítězství vede už 2:0. Na Štvanici by se mělo hrát ještě dvakrát, 11. až 13. července na antuce a 25. až 27. července nejspíš na tvrdém povrchu.

Černý tým Karolíny Plíškové - Růžový tým Petry Kvitové 7:6

Kristýna Plíšková - Siniaková 5:7, 4:6, Martincová - Strýcová 6:4, 3:6, 6:10, Muchová - Krejčíková 4:6, 6:3, 9:11, Muchová, Vondroušová - Krejčíková, Strýcová 6:4, 7:6 (7:5).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy