Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čtvrtfinále si zahrají tři Češky. Postoupily Plíšková, Šafářová a Strýcová

Praha – Hned tři české tenistky si na antukovém turnaji Prague Open zahrají čtvrtfinále. Lucii Šafářovou ve 2. kole skrečovala za stavu 6:2 a 2:0 pro první jmenovanou krajanka Lucie Hradecká. V dalším českém souboji Karolína Plíšková porazila Kateřinu Siniakovou 6:2, 6:4. Uspěla rovněž Barbora Strýcová, jež zdolala Slovenku Janu Čepelovou 7:6 a 6:1.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Opět v chladném a větrném počasí šla Šafářová, která v prvním kole ukončila sérii letošních pěti porážek v singlu, první do brejku, ale ještě ho neudržela. Podruhé vzala soupeřce podání v páté hře a set získala. "Klíčový moment byl za stavu 5:4, kdy jsem servírovala a měla jsem 0:40, ale dala jsem tři esa," řekla Šafářová.

Hradecká si po prvním setu zavolala fyzioterapeutku a nechala si promasírovat svaly u krční páteře. Zkusila hrát dál, ale po dvou ztracených gamech a jednom fiftýnu ze zápasu odstoupila.

Zablokovaný krk cítila už ráno po probuzení. "Stalo se mi to za čtrnáct dnů už potřetí. Poprvé to bylo na Fed Cupu v neděli ráno, ale uvolnili mě a pak jsem odehrála neskutečný zápas," vzpomínala na vítěznou rozhodující čtyřhru v semifinále Fed Cupu ve Švýcarsku.

Nyní v Praze jí ale tišící prášky nepomohly. "V tomhle počasí to zatuhlo víc a víc. U returnů, i když člověk servíroval, tak byl problém se podívat nahoru. Zkusila jsem s tím bojovat, ale nešlo to," řekla Hradecká se slzami v očích.

"Pro žádného hráče není příjemné vyhrát tímto způsobem. V chladném počasí je ale snadné se zranit," řekla Šafářová v rozhovoru pro ČT. V boji o semifinále bude hrát s přemožitelkou Kristýny Plíškové Hsieh Su-Wei z Tchaj-wanu, která porazila Chorvatku Konjuhovou 6:2, 2:6 a 6:1.

Světová osmnáctka Plíšková měla v duelu se Siniakovou první set pod kontrolou, přesto se za stavu 5:2 při poradě s trenérem Jiřím Vaňkem tvářila nespokojeně. "To si ani nepamatuju, ale já si pořád na něco stěžuju. Mně třeba i vadí, když nedám dva první servisy po sobě. Naštve mě občas i úplná blbost," řekla Plíšková.

Ve druhém setu se Siniaková zlepšila, snažila se celý zápas hrát hodně "kraťasů", ale favoritku jen potrápila. "Jsem ráda, že jsem v tom počasí hrála jen dva sety, to je velká pomoc. Navíc mě trošku táhlo tříslo, ale to snad bude dobrý," řekla Plíšková, kterou ve čtvrtfinále čeká Italka Camila Giorgiová. "Je to hodně nebezpečná hráčka. Hraje totální vabank, ale doufám, že jí nenechám mě rozstřílet," uvedla.

Strýcová otočila zápas s Čepelovou ze stavu 2:5 v prvním setu. "Ze začátku jsem se nechtěla pouštět do dlouhých výměn, to byla chyba. Nebyla jsem trpělivá, snažila jsem se to rychle ukončovat, což ani není moje hra. Pak jsem si zavolala kouče. Potřebovala jsem, aby mi to připomenul. A nakonec jsem set vyhrála. To byl klíč k celému zápasu," uvedla Strýcová.

Barbora Krejčíková, která se do soutěže dostala jako tzv. lucky loser, skončila ve 2. kole po prohře s Mónicou Puigovou z Portorika dvakrát 4:6. Na favoritku nestačila v areálu pražské Sparty ani šestnáctiletá Markéta Vondroušová, jež podlehla bývalé grandslamové vítězce Samanthě Stosurové z Austrálie 3:6, 4:6. Právě šampionka US Open z roku 2011 bude ve čtvrtek čelit Strýcové.

Výsledky tenisového Prague Open:

Dvouhra - 2. kolo: Šafářová (2) - Hradecká 6:4, 2:0 skreč, Karolína Plíšková (3) - Siniaková 6:2, 6:4, Hsieh Su-Wei (Tchaj-wan) - Konjuhová (Chorv.) 6:4, 2:6, 6:1, Stosurová (4-Austr.) - Vondroušová (ČR) 6:3, 6:4, Kuzněcovová (1-Rus.) - Brengleová (USA) 5:7, 6:4, 6:3, Puigová (Portor.) - Krejčíková (ČR) 6:4, 6:4, Giorgiová (It.) - Razzanová (Fr.) 6:1, 7:5, Strýcová (5-ČR) - Čepelová (Sloven.) 6:7, 1:6.

Tenisový turnaj žen J&T Banka Prague Open (antuka, dotace 500.000 dolarů) - čtvrteční program:

Centrální dvorec (11:00): Karolína Plíšková (3-ČR) - Giorgiová (It.), Šafářová (2-ČR) - Hsieh Su-Wei (Tchaj-wan), Strýcová (5-ČR) - Stosurová (4-Austr.), Kuzněcovová (1-Rus.) - Puigová (Portor.).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy