Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Memoriál Evy Palyzové

Cíle Kvitové: Dobrý výsledek na Turnaji mistryň a porazit Němky

Wu-chan - Tenistku Petru Kvitovou nezastavil čínský smog, vlhko ani soupeřky a ve Wu-chanu slavila třetí letošní titul. Zároveň se světová trojka počtvrté kvalifikovala na Turnaj mistryň. Do konce roku má ještě jednu touhu - získat potřetí v kariéře stříbrný pohár za triumf ve Fed Cupu. "Momentálně jsem moc ráda za titul, ale Singapur byl cíl do konce sezony, ke kterému jsem se upínala. Ten mám teď splněný, za což jsem taky moc ráda. Skolit hezky dvě věci v jednom není vůbec špatný," zasmála se Kvitová po finálové výhře nad Kanaďankou Eugenií Bouchardovou 6:3 a 6:4.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP

"Druhá část sezony je superdobrá. Můžu být spokojená," řekla Kvitová po výhře. A na konci sezony má ale ještě jeden velký cíl. "Porazit Němky!" vyhlásila směrem k finále Fed Cupu, které se v pražské O2 areně uskuteční 8. a 9. listopadu. Kvitová měla hlavní podíl na vítězství českých tenistek ve Fed Cupu v letech 2011 a 2012.

Na dalších turnajích, třeba už příští týden v Pekingu, může hrát Kvitová díky jistému místu mezi elitní osmičkou ve finále sezony uvolněněji. "Sezona bude ale ještě hodně dlouhá, s tím počítám. Můžu hrát už trošku víc bez nervů, ale na druhou stranu nemůžu říct, že bych tady nějaké nervy měla. Necítila jsem tlak," prohlásil.

Od svého druhého triumfu ve Wimbledonu hraje svěřenkyně Davida Kotyzy bezstarostněji. "Letos už jsem si své splnila, i kdybych se do Singapuru nekvalifikovala. Přece jen vyhraný grandslam je víc než hrát Turnaj mistryň. Ale na druhou stranu je hrozně hezký, že opět po roce můžu být mezi osmi nejlepšími hráčkami sezony a moc si toho vážím," řekla. Nespokojí se s tím, že sezonu jen dohraje. Touží se koncem října na Turnaji mistryň v Singapuru prosadit. "Ráda bych na Masters udělala dobrý výsledek, i když každý zápas tam bude extrémně těžký," řekla.

Singapur nahradil Istanbul, kde Kvitová při své premiéře v roce 2011 Turnaj mistryň vyhrála, a chystá se tam velkolepé představení. "Bude to nová zkušenost. Znám jen Istanbul, který byl super. A tohle má být ještě několikrát lepší. Bude to velká show, jsem hodně zvědavá," řekla. Začátek roku 2014 přitom příliš nenapovídal tomu, že by Kvitová mohla zářit. Na Australian Open vypadla v 1. kole a trápila se. "Nakládala jsem na sebe dost tlak, což nebylo úplně dobře. Do toho se nakupily i trochu jiné věci," řekla.

Změnu k lepšímu cítila v Paříži na Roland Garros. "Ne ani tak herně, ale byla jsem v hlavě uvolněnější a zvlášť na trénincích jsem hrála dobře. A na tom se dalo stavět. Od začátku travnaté sezony se to pak už hezky rozjelo," komentovala titul ve Wimbledonu. Na US Open sice zase neprorazila, vypadla ve 3. kole, ale stejně jako loni se prosadila v Asii.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Mike Groll

Před rokem ovládla turnaj v Tokiu a nyní premiérovou akci ve Wu-chanu. "Jsem jen ráda, že ta sezona takhle pokračuje," řekla s tím, že si rodiště kamarádky Li Na, která ukončila kariéru, docela oblíbila. "Povrch mi seděl, je trošku rychlejší než na ostatních turnajích, což sedí mojí hře. A taky musím říct, že lidi mi docela hodně fandili. Trošku si nás s Li Na spojují, fandili mi asi kvůli ní," řekl Kvitová.

Zvládla i nepříjemné podmínky v Číně. Hráčky sužoval smog, vedro a dusno. "Nebylo to úplně optimální, ale zvládla jsem to a to se počítá. Nikdo se neptá, jaké byly podmínky," řekla. Kvitová od roku 2009 léčí astma a poslední dobou už se s podobným podnebím srovnává mnohem lépe. "Beru poctivě medikaci a starám se o to, takže se to lepší. A to je jen dobře. Protože s takovými hráčkami v takovém počasí se odehrává hodně zápasů a nebylo by úplně dobré, kdybych to nezvládala," konstatovala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy