Následuje
Manchester United - Club Brugge

Cibulková po triumfu: Ukázalo se, že jsem dospěla. Patřím k nejlepším

Singapur - Dominika Cibulková označila triumf na Turnaji mistryň za nejlepší okamžik ve své kariéře. Rozhodně nemíní polevit a vyhlíží už další úspěchy. Nyní ovšem pojede ukázat získanou trofej domů na Slovensko.

Dominika Cibulková
zdroj: ČTK/AP autor: Wong Maye-E

"Chtěli jsme jet na dovolenou odsud, ale poletíme domů. Mamka mi říkala, že si prezident Andrej Kiska napsal nádherný status, takže to asi všichni sledují," řekla Cibulková. Zprávy během turnajů nečte, ale vycítila, jak její úspěšná jízda lidi nadchla. "Hodně to pro mě znamená. Lidi na Slovensku to sledovali a jsem ráda, že jsem jim mohla přinést dobrou náladu, trochu toho štěstí a zážitek. Jsem ráda, že takhle umím reprezentovat Slovensko," řekla.

Ve finále Turnaje mistryň suverénně přehrála světovou jedničku Angelique Kerberovou z Německa 6:3 a 6:4 a dosáhla životního úspěchu. Posune se po něm na páté místo světa. "Patřím tam," řekla sebevědomě.

Po využitém mečbolu spadla na zem a prožila nejkrásnější chvíle v kariéře. "Emoce ze mě vyletěly ven. Byl to výbuch štěstí, ale nedokážu to popsat slovy," podotkla. Při čekání na vyhlášení se dostala do útlumu. "Na ceremoniálu jsem byla otupená, nechápala jsem, co se vlastně stalo, a pořád to ještě nevím," řekla. 

Fantastické vyvrcholení Turnaje mistryň

Dominika Cibulková: "Můj sen odmala bylo vyhrát grandslamový turnaj, ale nikdy mě nenapadlo, že vyhraju Turnaj mistryň. To je něco neuvěřitelného! Grandslam je meta, je to výzva, ale nechci používat slova jako 'potvrdit'. Nechci se dostávat pod tlak. Chci nechat vždycky všechno na kurtu jako doteď."

V Singapuru především ukázala, jak za poslední dobu dozrála. "Tahle sezona dokazuje, že jsem dospěla," prohlásila. Hodně vyzdvihla přínos rok a půl dlouhé spolupráce s mentálním koučem Radkem Šefčíkem. "Mluvila jsem s ním už a říkal, že je to úplný masakr, jak jsem to zvládla. Co se děje, je neuvěřitelné."

Dřív měla nálepku hráčky, která se v koncovce rozklepe. Nyní už to neplatí. Proti Kerberové sice nevyužila tři mečboly, ale zápas sebevědomě dokončila. "Rychle jsem ovládla své myšlenky a zůstala jsem silná v hlavě. Naučila jsem se pracovat se svými emocemi, které mě srážely, a tohle je důkaz, že už to dokážu," uvedla.

Odehrála nejvíce zápasů za sezonu v kariéře, přesto plná adrenalinu po finále prohlásila, že by klidně hrála dál a dál. "Ale za pár dnů si uvědomím, že potřebuju pořádný odpočinek. Tohle byl dlouhý rok, ale nic bych na něm neměnila," řekla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy