Následuje
Panorama

Cetkovská je v Palermu po velké bitvě v semifinále

Palermo (Itálie) – Petra Cetkovská postoupila do semifinále tenisového turnaje v Palermu. Šestadvacetiletá česká hráčka porazila po více než tříhodinové bitvě třetí nasazenou Italku Saru Erraniovou 5:7, 6:3, 7:6. O finále se Cetkovská utká v sobotu se Španělkou Anabel Medinaovou-Garriguesovou.

Turnajová osmička Cetkovská (62. v žebříčku WTA) rozhodla vyčerpávající první vzájemný duel s 35. hráčkou světa v tie-breaku. Ten byl vyrovnaný do stavu 4:4, ale poslední tři míče získala česká tenistka a udržela se ve hře o svůj první titul ve dvouhře na okruhu WTA.

Klára Zakopalová naproti tomu uhrála ve čtvrtfinále jen dvě hry. Slovince Poloně Hercogové podlehla nasazená čtyřka 1:6 a 1:6 a prohrála s ní i pátý vzájemný zápas.

Devětadvacetiletá Zakopalová se v souboji s o devět let mladší sousedkou ve světovém žebříčku nemohla opřít o podání. Soupeřce pomohla k snadnému postupu šesti dvojchybami, vlastní servis si vyhrála za celý zápas jen v jediném případě. Turnajová sedmička Hercogová zvítězila za pouhých 48 minut.

O deblový titul si v Palermu zahrají Andrea Hlaváčková, letošní vítězka čtyřhry na French Open, s Klárou Zakopalovou, které vyhrály i svůj třetí zápas na turnaji bez ztráty setu. Druhý nasazený pár porazil srbsko-francouzskou dvojici Mirčičová, Thorpeová 6:2, 6:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy