Dohráno MOL Cup

Čeští tenisté se probojovali do finále SP družstev

Düsseldorf - Čeští tenisté si po pěti letech opět probojovali do finále Světového poháru družstev. V něm v sobotu narazí na svého nedávného soupeře z Davisova poháru - Srbsko. Rozhodující druhý bod získali proti Argentině ve čtyřhře Radek Štěpánek s Františkem Čermákem, když přemohli po setech 6:4 a 4:6 Juana Pabla Brzezického s Leonardem Mayerem až v rozhodujícím supertie-breaku hladce 10:3.

Radek Štěpánek
zdroj: AP autor: Frank Augstein

Postupový bod mohl získat třiatřicetiletý Štěpánek už odpoledne ve dvouhře, jenže proti o osm let mladšímu Mayerovi nedokázal zúročit vítězství ve vyrovnaném prvním setu a prohrál obě následující sady v poměru 5:7 a 4:6.

Česká tenisová dvojka tak musela po boku Františka Čermáka bojovat i v deblu. První set zahájili brejkem, který byl základem vítězství 6:4. V druhé sadě však stejným poměrem vyhráli Argentinci. Čermák se Štěpánkem ale stejně jako ve středu proti Američanům prokázali svou zkušenost a získali rozhodující tie-break v poměru 10:3.

Srbům zajistil jistotu finálové účasti v Modré skupině Janko Tipsarevič, který porazil ve třech setech Němce Philippa Kohlschreibera. Domácí hráči přišli o možnost obhájit loňský titul, a tak jim už bylo jen slabou útěchou, když v závěrečné čtyřhře získali čestný bod a podlehli také stejně jako loňský poražený finalista Argentina 1:2.

Český tým čeká v sobotu se Srby odveta za nedávné střetnutí v Davisově poháru. Na začátku dubna Balkánci ve čtvrtfinále Světové skupiny na pražské antuce podlehli 1:4. Ve finále SP byli Češi naposledy v roce 2007, tehdy prohráli s Argentinou 1:2. Poslední triumf se pak datuje až do roku 1987, kdy ještě československý výběr porazil 2:1 Spojené státy.

Červená skupina:ČR - Argentina 2:1Štěpánek - Mayer 7:6 (7:4), 5:7, 4:6, Čermák, Štěpánek - Brzezicki, Mayer 6:4, 4:6, 10:3.Pořadí: 1. ČR 3 zápasy/3 výhry, 2. Argentina 3/2, 3. USA 3/1, 4. Japonsko 3/0.

Modrá skupina:
Německo - Srbsko 1:2
Kohlschreiber - Tipsarevič 4:6, 6:3, 5:7, Kas, Petzschner - Jankovič, Zimonjič 6:4, 6:4.
Rusko - Chorvatsko 2:1
Bogomolov - Zovko 6:4, 6:2, Tursonov, Kunicyn - Zovko, Dodig 2:6, 6:3, 10:3.
Pořadí: 1. Srbsko 3/3, 2. Německo 3/2, 3. Rusko 3/1, 4. Chorvatsko 3/0.