Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Inter Milán - Bayer 04 Leverkusen

Čeští tenisté kritizují měkkou belgickou antuku, bojí se zranění

Bree (Belgie) - Čeští tenisté jsou rozčarováni z antuky, kterou domácí pořadatelé v belgickém Bree připravili pro utkání prvního kola Davisova poháru. Dnešní první trénink ukázal, že povrch je hodně měkký. Tenisté se tak bojí zranění. Zatím jsou ale všichni v pořádku, podle nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila jen mírně unavení. Utkání můžete od pátku do neděle sledovat v přímých přenosech na ČT2.

"Zatím je ten kurt hodně měkký a je to zatím nebezpečné na zranění," řekl kapitán loňských finalistů prestižní soutěže Navrátil. Doufá proto stejně jako jeho svěřenci, že se povrch v hale pro zhruba 3000 fanoušků ještě zlepší. "Hlavně v těch trénincích, kdy začnou hrát od úterý naplno a začnou hrát nějaké tréninkové sety, tak se člověk těžko může šetřit, takže od začátku si kluci budou muset tejpovat kotníky, aby nepřišlo nějaké zranění," dodal.

Kritický byl i Jan Hájek, podle něhož terén rozhodně není v ideálním stavu. Připomněl také, že se večer má na povrch přijet podívat hlavní rozhodčí. "Musí s tím něco udělat a ty kurty se musí dát do pořádku," prohlásil tenista, podle něhož hrozí kvůli dírám a měkké antuce třeba vyvrknutí kotníku. "Bude určitě trpět i hra, která nebude tak pohledná", dodal.

Tomáš Berdych o kvalitě povrchu:

"Zatím bych asi řekl, že to bude jedno z nejhorších (utkání), co jsem zatím kdy v Davis Cupu na antuce hrál."

Tým je podle Navrátila nyní v pořádku, možná snad jen trochu unavený, přesto hráči musí být kvůli povrchu hodně opatrní. "Jestliže by se zranil Radek (Štěpánek) nebo Tomáš (Berdych), tak by to bylo velice nebezpečné," podotkl.

Dodal nicméně, že je jasné, že belgičtí tenisté jako domácí nebudou vzhledem ke kvalitám českých tenistů chtít nijak tvrdou antuku. "To musíme chápat. Nehrajeme v domácím prostředí, tak se tomu musíme přizpůsobit," poznamenal trenér s tím, že klíčové pro úspěch budou první páteční dvouhry. Do nich hodlá vyslat Štěpánka s Berdychem. S kým se utkají, to ale zatím není jasné. Víc možná naznačí Belgičané již v úterý na plánované tiskové konferenci. "Čeká nás určitě nebezpečný soupeř," soudí Navrátil. "Bylo by ideální si hned po pátku vytvořit nějaký náskok," doplnil.

Čeští tenisté vyráží na zteč
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy