Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Čeští tenisté Berdych, Hernych a Minář ovládli turnaj v Mnichově

Mnichov - Čeští tenisté zcela ovládli turnaj v Mnichově. Tomáš Berdych porazil ve finále dvouhry Michaila Južného 6:4, 4:6 a 7:6 a získal první letošní titul. Ve čtyřhře se pak nečekaným triumfem blýskla dvojice Jan Hernych, Ivo Minář, když zdolala dvakrát 6:4 druhou nasazenou dvojici Ashley Fisher a Jordan Kerr z Austrálie.

Berdych mohl o zisku celkově pátého titulu rozhodnout dříve než v tie-breaku, ale rozhodující set si značně zkomplikoval. Dostal se v něm do vedení 4:1, ale Južnému se podařilo vyrovnat. Český tenista poté mohl zápas rozhodnout ještě při soupeřově podání za stavu 6:5, ale neproměnil ani jeden ze dvou mečbolů.

Do tie-breaku vstoupil lépe Južnyj a ujal se vedení 4:0, Berdych ale dokázal srovnat a nakonec pro sebe zkrácenou hru získal poměrem 7:5.

Berdych, který triumfem v Mnichově napodobil výkon krajana Jiřího Nováka z roku 2001, si ve finále turnaje ATP zahrál podeváté v kariéře a bilanci si vylepšil na pět výher a čtyři porážky.

Hernych a Minář: titul na prvním společném turnaji 

Hernych s Minářem získali titul při svém prvním společném startu. "Nádherný pocit," uvedl devětadvacetiletý Hernych pro web ATP Tour. "Neuvěřitelné, jsem v deblovém žebříčku za 900. místem a mám titul," doplnil Minář.

Titul z Mnichova, za který získali prémii 22 750 eur, je pro Hernycha i Mináře jedním z největších úspěchů v kariéře. Oba mají zatím na okruhu ATP na kontě pouze účast ve finále dvouhry v Hertogenboschi, respektive Sydney.

"Měli bychom spolu hrát častěji, když nám to tak jde, a třeba na výhru navážeme," řekl Hernych. Do čtyřhry se rozhodli nastoupit na poslední chvíli, do losování se přihlásili půl hodiny před uzávěrkou. "A udělali jsme moc dobře, hráli jsme výborně," prohlásil Minář.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy