Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Čeští sportovci věnovali prostějovské nemocnici 300 tisíc korun

Prostějovská nemocnice získala od bývalých i současných sportovců a manažerů 300 tisíc korun jako podporu v boji proti koronaviru. Peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v současné době pandemie koronaviru nejvytíženější.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

Jiří Veselý věnoval nemocnici 50 tisíc korun. "Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl. Stejný obnos daroval i někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Je nám líto, video expirovalo.
Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," uvedl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy