Následuje
Studio fotbal - Extra

Cesta sester Plíškových turnajem v Pekingu končí před branami finále

Sestry Karolína a Kristýna Plíškovy si o deblový titul na elitním turnaji v Pekingu nezahrají. V semifinále ukončila vítěznou sérii sedmadvacetiletých dvojčat lotyšsko-ukrajinská dvojice Jelena Ostapenková, Dajana Jastremská. V singlovém finále je světová jednička Australanka Ashleigh Bartyová, která po vyřazení Petry Kvitové vyhrála třísetovou bitvu i nad Kiki Bertensovou z Nizozemska.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Xiong Qi

Sestry Plíškovy sice zápas dobře začaly, když získaly první set 6:4, druhý set ale stejným poměrem ztratily a super-tie-break vyhrály 10:6 Ostapenková s Jastremskou. Ty v předchozích kolech vyřadily i další Češky Barboru Strýcovou či Květu Peschkeovou.

Světová dvojka v žebříčku dvouhry Karolína Plíšková s Kristýnou na okruhu WTA zatím získaly společně tři tituly: v roce 2014 v rakouském Bad Gasteinu a Hongkongu a o rok dříve v Linci.

Bartyová, jež s Karolínou Plíškovou soupeří o tenisový trůn, odvrátila Bertensové mečbol a zvítězila 6:3, 3:6 a 7:6. "Užívám si tyhle chvíle, kdy jsem zády přitlačená ke zdi," řekla Bartyová k dramatické bitvě s Bertensovou.

Australanka zvládla i pátý vzájemný duel a zahraje si letos popáté o trofej. Šampionka Roland Garros, kde ve finále přehrála Markétu Vondroušovou, i z turnajů v Miami a Birminghamu vyzve v neděli buď Naomi Ósakaovou, nebo Caroline Wozniackou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy