Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inSPORTline Gól roku 2019

Češky vyrazily do Německa za obhajobou titulu

Praha – Tenistky Barbora Záhlavová-Strýcová, Iveta Benešová a Lucie Hradecká dnes odjely do Stuttgartu k utkání prvního kola Fed Cupu proti Němkám. Obhájkyně titulu vyrazily bez světové dvojky Petry Kvitové, která po semifinále Australian Open v Melbourne ještě odpočívá a přijede v úterý.

Barbora Záhlavová-Strýcová
zdroj: ČT24

Role obhájkyň trofeje je pro český tým novinkou. "Vyhrát je nádherná věc, ale těžší je na úspěch navázat. Všichni se o to pokusíme a není to nemožné," řekl Pála na tiskové konferenci. V 1. kole čekají družstvo silné Němky. "Musíme se na ně soustředit, ale věřím, že uspějeme a třeba si zahrajeme po dlouhé době doma."

Přání hrát v domácím prostředí by se českým tenistkám splnilo v případě postupu do semifinále. Prostředí i povrch by si vybíraly proti Itálii, nebo proti Ukrajině. Před českým publikem hrály tenistky naposledy předloni v únoru právě proti Němkám.

Záhlavová-Strýcová a Benešová dostaly před odjezdem repliky vítězného poháru. Nehrály sice finále v Rusku, ale rozhodly o postupu ve čtyřhře v semifinále proti Belgii. Zároveň si mohly před cestou prohlédnout i skutečnou stříbrnou vítěznou trofej. "Jsem ráda, že jsme dostaly pohár, a je fajn, že ho mám taky doma, ale zavazující to nebude," řekla Záhlavová-Strýcová, 53. hráčka světa. A Benešová se svou deblovou partnerkou souhlasila. "Je nová sezona a těžké první kolo," řekla Benešová.

Je nám líto, video expirovalo.
Fed Cup před Německem

Kvitová ještě odpočívá

Jednadvacetiletá Kvitová se z Melbourne vrátila v neděli a po dni odpočinku odletí do Stuttgartu v úterý. "Musí si odpočinout, nabrat síly, aby byla zdravá. Možná si půjde už v úterý malinko zahrát," řekl Pála. Loni Kvitová neprohrála v týmové soutěži ani jednu dvouhru. "Garantované body od ní nemáme. Němky jsou silné, ale na druhou stranu naše holky jsou zase schopné porazit jejich jedničku. Uvidíme," řekl Pála.

Němky povede světová čtrnáctka Sabine Lisická, kterou doplňují Julia Görgesová, Angelique Kerberová a Anna-Lena Grönefeldová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy