Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Portugalsko - Itálie

Češky se v Palermu střetnou s Italkami, tenisté letí do Astany

Praha - V další fázi týmových soutěží budou české tenisové výběry hrát na antuce. Dvojnásobné vítězky Fed Cupu nastoupí k semifinálovému zápasu v Palermu proti Itálii, muže čeká v Davisově poháru čtvrtfinále proti Kazachstánu v Astaně.

Český fedcupový tým se raduje z postupu
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Italky dnes oznámily, že dějištěm semifinále 20. a 21. dubna bude areál Circolo del Tennis. Svěřenkyně kapitána Petra Pály tak čeká zápas pod otevřeným nebem. Právě s Italkami přitom naposledy české tenistky okusily ve Fed Cupu porážku. V roce 2010 neuhrály Petra Kvitová a spol. v Římě ani set, od té doby však Češky vyhrály sedmkrát po sobě a dvakrát stříbrnou mísu získaly.

Tenisté narazí ve čtvrtfinále na Kazachstán, který zvolil podle očekávání za dějiště Národní tenisové centrum v Astaně a v hale připraví antuku. Kazachstán vyhrál doma pětkrát po sobě, naposledy porazil na stejném místě v 1. kole Rakousko (3:1). Tenisté mají Kazachům co vracet, předloni s nimi nečekaně prohráli v Ostravě.

Čtvrtfinále Davisova poháru se uskuteční 5. až 7. dubna. Čeští obhájci titulu doufají, že už budou mít k dispozici i Radka Štěpánka, který se zotavuje po operaci vyhřezlé ploténky. Jedničkou by měl být šestý hráč světa Tomáš Berdych.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy